MINIBASKETBALOVÁ LIGA KOŠICE ODŠTARTOVALA SVOJ DRUHÝ ROČNÍK

Ani nevieme ako a prešlo obdobie prázdnin, leta, začiatku nového školského roka a prišiel čas odštartovať v tomto školskom roku aj druhý ročník Minibasketbalovej ligy Košice.  V tomto ročníku sa o basketbalové zručnosti budú uchádzať dievčatá a chlapci v dvoch kategóriách a to „staršie nádeje“ s rokom narodenia 2004-2005 a „mladšie nádeje“ v prípravkach s rokom narodenia 2006-2007.

Prvé kolo sa podujali zorganizovať „Cassoviačky“ v domácej Aréne na SOŠ Železničnej na Palackého ulici. Otváracím a zároveň pamätným dňom sa pre tento ročník stal štvrtok 29.10.2015. Telocvičňu ako miesto svojho prvého prázdninového dňa na niekoľko hodín vymenilo okolo 60 detí, ktorým basketbal učaroval.

O tom, že tento projekt má svoje opodstatnenie a pochopenie ako na strane detí, rodičov, trénerov či klubov sa mohol a aj bude mať šancu presvedčiť každý kto si našiel, alebo čoskoro nájde čas aby prišiel pozrieť budúce basketbalové nádeje vo vzájomnej konfrontácii. Sme radi, že deti sa športom bavia a záujem o basketbal rastie ako na strane detí, tak aj na strane rodičov. Bez ich ochoty obetovať niečo zo svojho „voľného“ času a prísť so svojimi ratolesťami do telocvične by celý projekt postupne upadol do zabudnutia. Práve rodičia sú na začiatku tým prvým spojovacím článkom medzi basketbalom – trénerom – dieťaťom.

Radosť a nadšenie z hry sú tou najkrajšou odmenou pre každých kto svojou troškou prispieva k tomu, aby tento projekt naberal na svojej tradícii a bol životaschopný a progresívny aj do budúcna. O tom, že deti majú radosť z hry vás presvedčia aj fotografie z podujatia.

V tomto školskom roku nás ešte čaká spolu okolo 15 podobných turnajov spoločne v oboch kategóriách. Vieme, že to jednoduché nebude, no pokiaľ nás všetkých spojí záujem o deti a basketbal určite to zvládneme. Chcem poďakovať všetkým deťom, ktoré mali záujem prísť niečo dokázať ako aj ich trénerom a rodičom. Osobitne by som chcel poďakovať mojim hráčkam, ktoré mi vždy radi a ochotne pomôžu s organizáciou akéhokoľvek turnaja. Najväčší obdiv skladám pred mladou hráčkou, začínajúcou rozhodkyňou Timeou Čatlošovou, ktorá ochotne prišla bez nároku na odmenu „odpískať“ tento turnaj so slovami „chcem naberať skúsenosti“.

Najbližší predbežný program Minibasketbalovej ligy Košice

22.11.2015  I. kolo „mladšie nádeje“ ročník narodenia 2006-2007

29.11.2015 II. kolo „staršie nádeje“ ročník narodenia 2004-2005

Publikované: 30.10.2015 Autor: Radko Dvorščák