MINIBASKETBALOVÁ LIGA POKRAČOVALA V NOVOM ROKU SVOJIM IV. KOLOM

Ani v Novom roku nič nebránilo tomu, aby úspešný Košický projekt Minibasketbalovej ligy pokračoval svojim IV. kolom v kategórii staršie nádeje ročník narodenia 2004-2005. Toto kolo sa opäť raz odohralo v telocvični na Medickej ulici, ktorá je naším najstálejším sídlom v tomto projekte, za čo patrí zodpovedným veľká vďaka. Účasť na tomto kole v sobotu 16.1.2016 potvrdili tieto družstvá:

  1. ZŠ Drábova Košice „A“ (dievčatá) Cassovia Košice
  2. ZŠ Drábova Košice „B“ (dievčatá) Cassovia Košice
  3. ZŠ Krosnianska Košice (chlapci) Tydam Košice
  4. ZŠ Šaca (dievčatá) Union Košice
  5. ZŠ Čaňa (chlapci) Tydam Košice
  6. ZŠ Jenisejská Košice (dievčatá) Tydam Košice
  7. ZŠ J. Švermu Michalovce (chlapci) 1. BK Michalovce

„Teší nás, že projekt bez problémov pokračuje aj v Novom roku a viac menej sa vždy vieme popri všetkých iných klubových a osobných povinnostiach zhodnúť a dať priestor začínajúcim basketbalistkám a basketbalistom. Sme radi, že systém turnajov na mesačnej báze, v tej ktorej kategórii funguje a dáva možnosť stretnúť sa a stráviť plnohodnotne vikendový deň v spoločnosti basketbalu v zmysle Fair Play. Osobne dúfam a verím, že nie len tréneri, ale hlavne rodičia aj za pomoci tohto projektu pochopia úlohu športu v oblasti plnohodnotného formovania svojho dieťaťa. Verím, že časom prinesú svoje deti do klubov, kde sa budú môcť basketbalu venovať profesionálnejšie a systematicky. Pokiaľ chceme mať úspešnú mládež musíme začať s čo najširšou členskou základňou a tento projekt je jedným z nástrojov ako to docieliť. Možno to znie ako kliše, no Naša-Vaša budúcnosť je ovplyvnená súčasnými rozhodnutiami. Ďakujeme všetkým, ktorý nám akoukoľvek formou pomáhajú, či aspoň vnútorne fandia. Váš záujem je pre nás hnacou silou“ vyjadril sa  šeftréner Cassovie a jeden z organizátorov R. Dvorščák.

Rozpis zápasov a výsledky nájdete TU

Najbližší predbežný program mladšie mini Cassovia:

  • sobota 23.1.2016 Minibasketbalová liga Košice III. kolo ročník narodenia 2006/2007 Telocvičňa UPJŠ, Medická 4. ROZLOSOVANIE A PROPOZÍCIE
  • nedeľa 24.1.2016 Cassovia Košice – CBK Košice 12:00 Telocvičňa Gymnázium, Park mládeže 5

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Publikované: 19.1.2016 Autor: Radko Dvorščák