MINIBASKETBALOVÁ LIGA S NOVÝM “NÁZVOM”

V sobotu 12.3. sa v priestoroch telocvične UPJŠ uskutočnilo už piate kolo Minibasketbalovej ligy pre kategóriu mladšie nádeje s ročníkom narodenia 2006/2007. Turnaja sa zúčastnilo deväť družstiev z troch miest. Celkovo sa v priebehu dňa odohralo 15 „stretnutí“, v ktorých mohli všetci prítomní vidieť budúcich adeptov veľkého basketbalu.

logo ligy na článok

  1. ZŠ Drábova (dievčatá) Cassovia Košice
  2. ZŠ Kežmarská (dievčatá) Cassovia Košice
  3. ZŠ Krosnianska (chlapci) Tydam Košice
  4. ZŠ Čaňa (chlapci) Tydam Košice
  5. ZŠ Čaňa (dievčatá) Tydam Košice
  6. ZŠ Fábryho (dievčatá) Union Košice
  7. ZŠ Pionierov Rožňava (dievčatá) ŽBK Rožňava
  8. ZŠ Užhorodská (dievčatá) Young Angels Košice
  9. ZŠ Komenského (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa

„Ďalšie kolo, ktoré sme mali možnosť odohrať nám pripravilo veľa krásnych basketbalových momentov, ktoré sú zachytené aj v priloženej fotogalérii. Krásne je na tom to, že deti aj rodičia si už na tento turnaj zvykli a stáva sa akousi súčasťou každého kto chce okúsiť krásy basketbalu. Škôl a miest, ktoré majú záujem nám do projektu pribúda, čím sa stáva životaschopným a perspektívnym nástrojom na propagovanie basketbalu u detí. Veríme, že projekt ako taký bude celospoločenským prínosom v oblasti formovania mládeže. Sme šťastní ak sú spokojné deti a ich rodičia. Dávame im predsa možnosť zažiť niečo čo v žiadnej IT hre nedokážu. Osobitne chceme poďakovať aktívnym hráčkam a začínajúcim rozhodkyniam Barbore Gyuriovej a Monike Mihalikovej.

Aj keď stále prežívame smútok z tragickej úmrtnej udalosti Mišky Tomečkovej už dnes vieme, že Minibasketbalová liga sa bude hrať ako Memoriál Mišky Tomečkovej. Miška bola tiež jednou z hráčok, ktorá v tomto projekte odštartovala svoju „kariéru“. Touto cestou chceme vzdať česť jej pamiatke“, vyjadril sa  šéftréner Cassovie a jeden z organizátorov R. Dvorščák.

Najbližší program Minibasketbalovej ligy Košice:

  • sobota 19.3.2016 Minibasketbalová liga Košice VI. kolo ročník narodenia 2004/2005 ZŠ Čaňa

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Rozpis zápasov a výsledky V. kola nájdete TU

Publikované: 14.3.2016 Autor: Radko Dvorščák