NEDEĽA V ROŽŇAVE

ŽBK Rožňava – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 52:77 (11:20, 17:42, 37:58)

ŽBK Rožňava: Gyenesová 18, Šimková 12, Baštáková 11, Kerekešová 4, Krajlíková 4, Čišková 2, Kováscová 1. Tréner: M. Buzinkaiová

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Seňová 14, Kačmárová 13, Rojtašová 10, Šonková 9, Majerčíková 7, Bohušová 7, Piteková 6, Schmidtová 5, Gyuriová 3, Strompová 3. Tréner: R. Dvorščák

TH: 20/11 – 9/6, FAULY: 14 – 19, TROJKY: 1 – 3. Rozhodovali: Mekelová, Štuhl. ŠTVRTINY: (11:20, 6:22, 20:16, 15:19).

Po náročnej sobote čakalo Kadetky Cassovie stretnutie s partnerským klubom ŽBK Rožňava. Družstvá sa už niekoľko sezón stretávajú na rôznych podujatiach a v rôznych ligách. Od prvej vzájomnej konfrontácie v roku 2011 ubehol nejaký ten deň a dovedna sa súperi navzájom konfrontovali, mimo tohto duelu, 19 krát s bilanciou 12 výhier 7 prehier pre domáce družstvo ŽBK Rožňava.

Samotné stretnutie malo výrazne odlišný priebeh ako to sobotné. Družstvo Rožňavy nastúpilo bez dvoch zranených opôr Angeliky Duckovej a Terézie Krajcovej. Od úvodného rozskoku boli aktérkami stretnutia hosťujúce dievčatá z Cassovie, ktoré svojim mladším a menej skúseným protihráčkam nenechávali veľa priestoru. Do polčasu si hosťujúce hráčky vypracovali dostatočný náskok a do rotácie sa mohli zapojiť všetky zúčastnené dievčatá.
Od polčasu trénerská dvojica Dvorščák – Klasovský naordinovali zmenu obrany, aby si to v dobre rozohratom stretnutí dievčatá vyskúšali. Týchto zmien sa súper nezľakol a zareagoval na ne správne, z čoho padali ľahké body do koša Cassovie. Na víťazovi stretnutia to už nič nezmenilo aj keď s pribúdajúcimi minútami sa z náskoku ukrajovalo a hostky strácali koncentráciu a „záujem“ o zápas. Dievčatám Rožňavy patrí chvála za bojovnosť a za 31 doskočených lôpt v útoku.

Publikované: 11.02.2015 Autor: Radko Dvorščák