PIATOK PLNÝ RADOSTI Z BASKETBALU

V tejto dobe deti čoraz viac a viac sedia za počítačom alebo pri televízore a nevenujú sa žiadnému športu. Skoro každé piate dieťa má problém s nadváhou, s čím súvisia nie málo náročné komplikácie v spojitosti s psychickým či fyzickým zdravím dieťaťa. Preto nás veľmi prekvapil záujem o minobasketbalový turnaj. To, že sa turnajov zúčastňujú deti z Košických klubov je nám všetkým známe, no o to väčšie bolo naše prekvapenie keď na dnešný turnaj prijali pozvanie aj deti zo Sečoviec a Trebišova.

Organizátorom turnaja bol domáci klub BK SOUŽ Cassovia Košice, ktorý vo svojom domácom stánku v Aréne na Palackého ulici na deň prichýlil okrem domáceho družstva aj prípravky z ŠBK Galaxy Čaňa, ŠŠK UNION PRESS Košice, TYDAM UPJŠ Košice, ZŠ Obchodná Sečovce a ZŠ Komenského Trebišov. Už počas slávnostného otvorenia bolo jasné, že počas celého turnaja budú zúčastnení bojovať a snažiť sa zo všetkých síl.

„Turnaj bol nielen prehliadkou bojovnosti a umenia mladých adeptov a adeptiek basketbalu, ale i spoločenskou udalosťou. Účastníci nadviazali nové priateľstvá, vymenili si skúsenosti a poniektorý aj zažili svoje prvé basketbalové konfrontovanie sa“ uviedol R. Dvorščák.

Systém turnaja bol nastavený tak, aby naši mimo Košický hostia zohrali čo najviac „zápasov“. Na druhej strane všetky Košiské družstvá a družstvo z Čane si zahralo so súpermi, s ktorými ešte nemali česť si zmerať sily. Dovedna sa za toto piatkové dopoludnie odohralo osem zápasov za účasti vyše 70. detí zo šiestich družstiev. Cieľom celého turnaja bolo dať príležitosť a ukázať deťom čaro takto populárneho športu, ktorý má svojich obdivovateľov a priazdnivcov niele u nás ale aj vo svete. Podstatné vôbec nebolo to či sa vyhralo alebo prehralo. Odmenou pre nás všetkých dobrovoľných organizátorov bola nesmierna radosť a záujem všetkých zúčastnených detí. Veríme, že aj touto našou snahou prispejeme k prehĺbeniu záujmu detí o športovanie a že počet záujemcov o basketbal bude narastať. Už teraz sa všetci zúčastnení nevedia dočkať ďalších stretnutí. Odvety čakajú družstvá už budúci mesiac, keď v apríli príjmu pozvanie na turnaj do Sečoviec.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Bronislavou Jakabovou nájdete TU

Publikované: 6.03.2015 Autor: Radko Dvorščák