POĎ HRAŤ S NAMI …. NÁBOR NOVÝCH DIEVČAT DO YOUNG ANGELS ACADEMY

YOUNG ANGELS ACADEMY, o. z., sa počas trojročnej existencie stalo najúspešnejším mládežníckym basketbalovým klubom nielen v meste, ale aj na Slovensku. Za tri roky fungovania získala akadémia na majstrovstvách Slovenskej republiky spolu 22 medailí (10 zlatých, 9 strieborných a 3 bronzové). V najcennejšom reprezentačnom drese Slovenska sa len v priebehu uplynulého leta predstavilo až 17 „žlto-modrých“ hráčok a za doposiaľ najväčší úspech klubu možno považovať zisk titulu v kategórii U18 v čoraz prestížnejšej „dievčenskej Eurolige“, teda v Európskej dievčenskej basketbalovej lige (EGBL).

V súťažnom ročníku 2019/2020 sa v žlto-modrom drese okrem seniorského družstva predstaví v siedmich kategóriách osem tímov, ktoré budú hrať jedenásť súťaží. Okrem toho sa tri družstvá zapoja do nadnárodnej EGBL a pre seniorské družstvo je medzinárodná konfrontácia zabezpečená účinkovaním v Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL). Vedenie basketbalovej akadémie z metropoly východu však myslí aj na vzdialenejšiu budúcnosť a preto neprestáva rozširovať svoje rady.

Aj pre vašu dcéru, vnučku či neter otvárajú „mladé anjelky“ svoju náruč a rady ju privítajú medzi sebou. Dievčatá získajú systematickú, koncepčnú, dlhodobú a zmysluplnú činnosť popri škole, ktorá ich dostane do pohybu a odtrhne od počítača či televízora.

Filozofia klubu YOUNG ANGELS ACADEMY vychádza z presvedčenia, že najlepšou cestou je venovať sa športovej činnosti, ktorá voľný čas dieťaťa vyplní kvalitnými a užitočnými aktivitami. To všetko basketbal ponúka, len mu treba dať šancu. Stačí sa prekonať, začať s ním pričom určite neoľutujete a dievčence vám za to raz budú vďačné.

Našim prvoradým cieľom je zapojiť do basketbalového diania čo najviac dievčat a už od ranného veku v nich rozvíjať vzťah k športu. Dlhoročné skúsenosti  našich trénerov s prácou s mladými hráčkami, dosiahnuté výsledky z minulosti či množstvo hráčok, ktoré hrali, alebo ešte aj hrajú basketbal na ligovej či medzinárodnej úrovni, svedčia o poctivom a maximálne zodpovednom prístupe k tréningovému procesu. A práve zodpovednosti, disciplíne a basketbalovému umeniu chceme naučiť aj ďalšie generácie.

Nové basketbalové hviezdičky narodené po 1. januári 2008 sa do klubu Young Angels Academy môžu prihlásiť celoročne, pričom zástupcov klubu môžu kontaktovať buď telefonicky na čísle 0915 933 439, alebo e-mailom na adrese info@youngangels.sk.

V prílohe posielame aj prehľad aktuálne sa rozbiehajúcich prípravok a súťažných družstiev v najmladších kategóriách, ktoré budeme postupne aktualizovať.  Tešíme sa na všetky dievčatá, ktoré sa rozhodnú proti nude zabojovať s basketbalkou a deravým košom.

PREHĽAD PRÍPRAVIEK SEZÓNA 2019-2020

Autori: Radko Dvorščák a Marek Grondžel