Legenda a my

Prípravné previerky

Po dlhých týždňoch naberania kondície konečne nadišiel čas aj na pípravné zápolenia. Ako prvé nás preverilo družstvo kadetiek v Ružomberku.
Na zápas sme vycestovali z plnej kondičnej a takmer bez akejkoľvek hernej prípravy, čo sa do istej miery určite podpísalo aj na našom hernom prejave. Ďalším faktorom nezohranosti bol určite fakt, že dievčata v takomto zložení odohrali vôbec svoj prvý spoločný zápas. Napriek tomu, a rovnako aj vysoko nepriaznivému konečnému skóre v náš neprospech nám zápas ukázal, na čom ešte potrebujeme v príprave popracovať, no hlavne nám ukázal, akú intenzitu v hre môžeme v nastávajúcej sezóne očakávať.
Hráčkam i trénerom súperovho družstva by sme sa radi poďakovali za možnosť tejto konfrontácie a dúfame, že stretnutie bolo pre nich rovnako prospešné ako pre nás.

Minulý štvrtok sme opäť vycestovali rovnakým smerom, no naša cesta sa skončila o trochu skôr a to konkrétne v Poprade, kde sme sa po dohode s domácim družstvom podujali na naše druhé prípravné stretnutie, prvé s hráčkami Popradu. Na hre oboch družstiev bolo vidieť, že kondičná príprava už do istej miery bola prepletaná aj tou hernou. Družstvá nastúpili zhodne s 19 hráčkami, a tak na oboch koncoch nebolo núdze o rôznorodosť v hre. V konečnom hodnotení mali mierne navrch dievčatá z Popradu, no treba povedať, že na oboch stranách sa striedavo hráčky oboch družstiev starali o pekné basketbalové momenty a miestami aj oku lahodiace akcie. Bolo vidieť, že basketbal dievčatám už chýbal a že ich bez pochýb baví. V zápase sa však určite ukázali aj isté nedostatky, ktoré obom trénerom vnukli myšlienky na nadchadzajúcu časť prípravy. V konečnom hodnotení sa však obaja zhodli, že zápas mal určite pre obe družstvá význam.
Rovnako ako družstvu Ružomberka aj hráčkam a trénerom Popradu ďakujeme za možnosť si spolu zahrať a prajeme úspešnú sezónu a rovnako tak celému klubu.
Romana Ulianinová z našeho družstva zhodnotila zápas nasledovne: “Na zápas v Poprade sme vyrazili v plnom zložení okrem Janky s cieľom vyskúšať si nové veci a aspoň trochu sa zohrať, čo sa celkom aj podarilo. Nová akcia nám vyšla iba parkrát, no aj tak sa nám z toho vždy podarilo niečo spraviť často aj so strelou na kôš, no obrana nám veľmi nešla, ani doskoky. Nový aut sme už my staršie poznali, čo znamená, že nám to nerobilo až také problémy. Aspoň vieme, na čom treba zapracovať a na čo sa pripraviť na nasledujúce zápasy v lige a v Bardejove.”

Už o týždeň nás čaká ďalšia herná previerka na turnaji v už spomenutom Bardejove. Takže priestoru a času na prípravu a odstránenie nedostatkov nebude veľa, no napriek tomu sa pokúsime ho využiť čo najefektívnejšie a čo najzodpovednejšie sa pripravíme na náš výkon na turnaji.
Veríme, že všetky prípravné previerky nás dostatočne preveria a pripravia na sezónu a pomôžu nám dôstojne reprezentovať náš klub i družstvo.

Za zmienku ešte stojí fakt, že naše dievčatá využili možnosť uloviť si podpis a odfotiť sa, dovolím si povedať, s legendou slovenského ženského basketbalu Andreou Kuklovou, ktorá mala pred našim zápasom v telocvični tréning so svojimi zverenkyňami. Za jej ochotu sa jej aj týmto spôsobom ešte raz chceme poďakovať.