Ristanovič: Chýba im basketbalová sebaistota

Basketbalistky BK SOUŽ Cassovia Košice boli v stredu v extraligovom zápase s Banskou Bystricou blízko k víťazstvu, napokon však prehrali o jediný bod 59:60. Veľmi emotívne prežíval najmä záver stretnutia košický tréner pôvodom zo Srbska Dragan Ristanovič.

Ešte po prvom polčase prehrávali Košičanky o štyri body. Do druhého dejstva vstúpili podstatne aktívnejšie a darilo sa im premieňať šance, čím si vytvorili osembodový náskok.

Z toho však súper postupne ukrajoval, až kým sa tesne pred koncom duelu nedostal opäť do vedenia.

„Baby ešte nie sú zvyknuté počúvať moje pokyny. Hrajú miestami nezodpovedne a podľa seba. Toto sa jednoducho musí zmeniť. Zápasy, ako tento musíme vyhrávať. Tri vyložené šance, ktoré sme zahodili v závere spod koša, rozhodli o našej prehre. Ak chceme pomýšľať na víťazstvo, musí to mať hlavu aj pätu,“ povedal tréner Ristanovič.

Snaží sa ich vyburcovať

Nový srbský tréner Cassovie pôsobí na lavičke veľmi živelným dojmom. Častokrát sa snaží hráčkam vysvetliť, kde spravili chybu a dostať z nich na palubovke maximum.

Vo včerajšom dueli ešte viackrát pochybili, obzvlášť v závere, keď sa lámal chlieb. Zatiaľ teda nemožno povedať, žeby sa podarilo na hráčky preniesť trénerovu víziu.

„Ešte to nie je ono. Keby bolo, tak vyhráme o 10 – 15 bodov. Dievčatám robí najväčší problém sebaistota. Je to pre nich nová situácia, nový tréner, nie sú zvyknuté na tlak, a keď trochu zvýšim hlas, myslia si, že na nich útočím, ale to je len čisto o basketbale. Musia pochopiť, že ja sa ich snažím vyburcovať a povedať im, čo majú robiť,“ skonštatoval Ristanovič.

Ťažký úvod sezóny

Víkendový zápas proti Piešťanským Čajkám museli Košičanky preložiť kvôli veľkej maródke. Zdravotne ešte viaceré hráčky neboli úplne doliečené, čo sa podpísalo na ich výkone vo včerajšom dueli.

„Som tu zatiaľ len mesiac a pol a v podstate hneď nás čakali súťažné zápasy, navyše proti majstrovi Good Angels sme odohrali hneď úvodný duel. Potom prišli zranenia a operácia, neboli sme v jednoduchej situácii. Musíme sa však vzchopiť a začať pracovať tvrdšie.“

Najbližší duel odohrajú basketbalistky Cassovie 4. októbra. Opäť budú mať súpera z kategórie hrateľných.

„Čaká nás Poprad, takže nováčik extraligy. Je to ďalší zápas, ktorý musíme zvládnuť, ak chceme stúpnuť vyššie v tabuľke,“ povedal košický tréner.

Publikované: 2.10.2015 Autor: Patrik Fotta, Autor titulky: Alojz Handzuš

Zdroj: Korzar.sme.sk