Ristanovič sa vracia, povedie ženy Cassovie Košice

Dragan Ristanovič patrí medzi najznámejších legionárov v slovenskej extralige. Srbský rozohrávač sa najviac zapísal u fanúšikov z pôsobenia v Pezinku, s ktorým úspešná hrával európske poháre. Pred dvoma rokmi sme ho zaradili medzi najlepších zahraničných basketbalistov, ktorí u nás hrali. Postupne vystriedal v extralige Prievidzu, Pezinok, Inter Bratislava a Levice. Tie aj po konci kariéry trénoval. To však bolo ešte v sezóne 2008/2009.

Odvtedy pôsobil doma v meste Kragujevac. Ostal však v kontakte s viacerými ľuďmi zo Slovenska a v nadchádzajúcej sezóne sa vráti, keď povedie ženy Cassovie Košice. „S myšlienkou angažovať pána Ristanoviča sme sa zaoberali dlhšie, ale finančné možnosti nám to nedovoľovali. Teraz sme si povedali, že by sme chceli určitú zmenu, oslovili sme ho a on ponuku veľmi rád prijal, lebo sa chcel vrátiť na Slovensko,“ povedala Basket.sk riaditeľka košického klubu Elena Szabadkaiová.

Ristanovič trénoval posledné roky doma v Srbsku ženy a pravidelne cez leto robil aj kempy pre mládež. „V Kragujevaci trénoval ženy aj mládež, keď odišiel z Levíc. Nemohol zrušiť kemp, ktorý tam má, preto k nám príde až pätnásteho augusta,“ dodala funkcionárka Cassovie.

V košickom tíme si sľubujú od príchodu skúseného srbského odborníka nový impulz. „Veríme, že to bude dobré rozhodnutie. Uvidíme ako to dopadne. Je to dobrá reklama pre klub, že k nám príde podobné meno ako je Dragan Ristanovič. Tešíme sa z toho, lebo záujem bol dlhodobý. Rozmýšľali sme nad jeho príchodom ešte za čias, keď trénoval Levice. Až teraz sa to podarilo,“ vravela Szabadkaiová.

Publikované: 2.08.2015 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport

Zdroj: Basket.sk