ŠPORTOVO KREATÍVNY DEŇ V BASKETBALE

Z Rožňavy sme dostali pozvánku na turnaj v minibasketbale, kde sme si zmerali sily s našimi rovesníčkami. Vycestovali sme v sobotu 11.4.2015 ráno a prežili jeden nezabudnuteľný deň. Do Rožňavy cestovali naše najmenšie talentované basketbalistky. Niektoré získavali prvé zápasové skúseností, iné museli kontrolovať hru, riadiť ju a vytvárať príležitosti pre mladšie. Dokonca sa niektorým dievčatám podarilo dať svoj prvý kôš, ktorý sa vryje hlboko do ich srdiečka. Pre ten pocit šťastia, ktorý z detí priam srší sa vždy oplatí investovať čas rodičov, trénerov a klubov.

Odohrali sme dva napínavé zápasy. Skončili sme na skvelom 2. mieste. Domov sme si odniesli diplom, medaile aj pamätné listy. Vyzdvihnúť by som chcela Zuzku Bašťánovú, Mišku Tomečkovú a Dominiku Gomonaiovú, ktoré naplnili očakávanie tréneriek.

A nakoľko šlo hlavne o zábavu a zážitok, tak pre všetky deti centrum voľného času v Rožňave pripravil tvorivé dielne. Naše budúce basketbalové nádeje neváhali a využili každú možnú minútku na tvorenie, kreslenie, skladanie a to najdôležitejšie – maľovanie na tvár

Ďakujeme Centru voľného času v Rožňave, basketbalovému klubu v Rožňave sa nezabudnuteľný deň a veríme, že čoskoro ich vyzveme na odvetu.

Turnaja sa zúčastnili:
Zuzana Bašťanová, Dominika Gomonaiová, Michaela Tomečková, Claudia Beňáková, Michaela Tóthová, Zuzana Morochovičová, Nelly Martonová, Sára Snaková, Viktória Macaková, Ema Výravcová.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Petrou Nedoroščíkovou nájdete TU

Publikované: 14.04.2015 Autor: Petra Sukubová