Srb Ristanovič v Cassovii skončil, zamieril do Nitry

Ženský basketbalový klub Cassovia Košice rozviazal zmluvu s trénerom Draganom Ristanovičom, ktorý sa vracia k mužom. Známy Srb ostáva na Slovensku, pôsobiť bude ako asistent v Nitre. Cassovia bude do konca sezóny pod vedením Jána Hricka.

Posledný tím ženského extraligového pelotónu zatiaľ stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne.

To už však nepríde pod vedením impulzívneho srbského trénera, s ktorým vedenie klubu ukončilo spoluprácu.

„Rozlúčili sme sa po vzájomnej dohode. Tím bude viesť do konca sezóny jeho asistent Ján Hricko, ktorý má skúsenosti s mládežníckymi družstvami. Zaslúži si dostať šancu aj medzi ženami,“ povedala riaditeľka Cassovie Elena Szabadkaiová.

Košičanky by sa chceli posilniť o skúsenejšie hráčky, ktorých je však na trhu momentálne málo.

„Stále hľadáme nejaké posily, ale musíme byť trpezliví a verím, že naše hráčky, ktoré boli zranené, sa rýchlo dostanú do tréningového procesu. Sedláčková, ktorá mala výron už začala trénovať. Filičková mala menšie problémy s kolenom a Jassová by sa taktiež mala zapojiť do tréningov koncom mesiaca po operácii slepého čreva,“ povedala riaditeľka klubu.

Ristanovič: Taký je už život trénera

Vyjadrenie k odchodu z Košíc nám poskytol aj srbský tréner Ristanovič, ktorý už zarezáva v pozícii asistenta v mužskej najvyššej súťaži SBL v klube z Nitry.

„Je mi to trochu aj ľúto, že to takto dopadlo. V Košiciach som mal skvelý pocit a nič mi tam nechýbalo, ale taký je život a profesia trénera, takže musím ísť ďalej,“ povedal pre Korzár Ristanovič, ktorého sme sa opýtali, či nebola príčinou jeho odchodu aj finančná stránka.

„Okolo toho by som sa nerád vyjadroval. Chcem Cassovii popriať všetko dobré a nevylučujem, že by som sa do Košíc raz vrátil. Všetko je možné.“

Srbský tréner sa teší na pôsobenie pri mužoch.

„Dostal som šancu v Nitre, kde budem spolupracovať s trénerom Semanom. Budem sa snažiť, aby sme dosiahli s klubom dobré výsledky.“

Basketbalistky Cassovie, ktoré doposiaľ šesťkrát prehrali, dnes o 17. hod. nastúpia na domácej palubovke proti 11-násobnému slovenskému majstrovi MBK Ružomberok.

Publikované: 19.10.2015 Autor: Patrik Fotta. Autor titulky: kosickespravy.sk

Zdroj: Korzar.sme.sk