STARŠIE NÁDEJE ODOHRALI NOVEMBROVÉ KOLO MBL

Aj v novembri pokračovala Minibasketbalová liga svojim druhým kolom v kategórií staršie nádeje. Jej účastníkmi mohli byť všetky “basketbaluchtivé” deti s ročníkom narodenia 2006 a ml. Dejiskom tohto turnaja bola už štandardne telocvičňa na Základnej škole Mateja Lechkého v Košiciach a taktiež svoje športové priestory poskytla aj ZŠ v Čani. V nedeľu 12.11.2017 sme teda mohli na týchto miestach stretnúť družstvá:

 1. ZŠ Drábova (dievčatá) Young Angels Košice
 2. ZŠ Ľudovíta Fullu (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 3. ZŠ Komenského Poprad A (dievčatá) BAM Poprad
 4. ZŠ Komenského Poprad B (dievčatá) BAM Poprad
 5. ZŠ Mateja Lechkého (dievčatá) Young Angels Košice
 6. ZŠ Pionierov Rožňava A (dievčatá) ŽBK Rožňava
 7. ZŠ Pionierov Rožňava B (dievčatá) ŽBK Rožňava
 8. ZŠ Krosnianska 4 (dievčatá) Young Angels Košice
 9. ZŠ Komenského (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
 10. ZŠ Starozagorská Košice (chlapci) Tydam Košice
 11. ZŠ Čaňa (chlapci) BA Čaňa
 12. ZŠ Čaňa (dievčatá) BA Čaňa
 13. ZŠ Wolkerová (chlapci) Bardejovskí Rytieri
 14. ZŠ Jenisejská Košice (dievčatá) Tydam Košice
 15. ZŠ Šaca (dievčatá) Young Angels Košice
 16. ZŠ Levoča (mix) BK SO Levoča

„S týmto kolom môžeme byť viac než spokojní. Z pohľadu histórie ligy v tejto kategórii to bola najvyššia účasť čo do počtu družstiev, kedže sme dokázali dať v jeden deň priestor na dvoch miestach 16 družstvám. Prvenstvo padlo aj v počte detí, ktoré túto kategóriu v jeden deň hralo. Celkovo nám v nedeľu 12.11. okúsilo a zažilo krásy basketbalu 173 detí. Určite je to tá najväčšia pocta pre všetkých, ktorí sa podieľame systematicky a koncepčne už štvrtý rok na tomto projekte. Našim zámerom nie je štatistické vytváranie rekordov, ale prvoradým cieľom je dať každému záujemcovi možnosť si jeden z najpopulárnejších športov na svete vyskúšať. Súťaž je stále otvorená a záujemcovia o toto podujatie nás môžu kedykoľvek kontaktovať. Robíme to všetko pre rozvoj a udržanie basketbalu. Sme presvedčení, že tento náš “nástroj” funguje a podporuje družstvá v ich basketbalovom raste. Našou radosťou je vidieť šťastné deti, spokojných rodičov a motivovaných trénerov, ktorí majú chuť venovať svoj osobný čas nezištne deťom a posúvať ich po stránke ľudskej, či športovej. Aj toto kolo nás presvedčilo, že veci máme nastavené správne a treba len pokračovať, aby sme videli časom ďalších basketbalistov a basketbalistky, ktorí s touto hrou začali aj vďaka projektu Minibasketbalovej ligy” vyjadril sa hlavný organizátor R. Dvorščák.

Najbližší program MBL Košice:

 • nedeľa 10.12.2017 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, III. kolo, ročníky narodenia 2006 a ml, ZŠ Komenského ul. 587/15, Poprad a v prípade potreby aj ZŠ M. Lechkého, Košice. (Do jednej telocvične sme schopní umiestniť max. 8 družstiev)
 • sobota 16.12.2017 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, II. kolo, ročníky narodenia 2008 a ml, Športová hala ARENA, Námestie Artézskych prameňov, Lučenec

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom a Michaelou Balážovou nájdete TU

Rozpis zápasov a výsledky II. kola nájdete TU

Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU

Publikované: 12.11.2017 Autor: Radko Dvorščák