STARŠIE NÁDEJE V MBL NAVŠTÍVILI AJ POPRAD

V nedeľu 10.12.2017 sa uskutočnilo tretie kolo v projekte Minibasketbalovej ligy v kategórii staršie nádeje. Liga sa odohrala súčasne v dvoch mestách. Dejiskom III. kola sa stali mestá Poprad a Košice. Domovom Popradskej skupiny bola telocvičňa na Komenského ulici. Košická skupina sa už tradične odohrala v telocvični na Základnej škole Mateja Lechkého. Svojou aktívnou účasťou nás poctilo týchto 15 družstiev:

 1. ZŠ Komenského Poprad A (dievčatá) BAM Poprad
 2. ZŠ Komenského Poprad B (dievčatá) BAM Poprad
 3. ZŠ Ing. O. Kožucha (dievčatá) ŠBK SNV
 4. ZŠ Levoča (mix) BK SO Levoča
 5. ZŠ Komenského (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
 6. ZŠ Ľudovíta Fullu (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 7. ZŠ Jenisejská Košice (dievčatá) Tydam Košice
 8. ZŠ Bruselská (chlapci) ŠŠK KAC JEDNOTA KOŠICE
 9. ZŠ Drábova (dievčatá) Young Angels Košice
 10. ZŠ Šaca (dievčatá) Young Angels Košice
 11. ZŠ Čaňa (chlapci) BA Čaňa
 12. ZŠ Čaňa (dievčatá) BA Čaňa
 13. ZŠ Krosnianska 4 (dievčatá) Young Angels Košice
 14. ZŠ Komenského Trebišov (mix) Mladost Trebišov
 15. ZŠ Lechkého (dievčatá) Young Angels Košice

  „Uzavreli sme v kalendárnom roku posledný turnaj v kategórii staršie nádeje. Podarilo sa nám navštíviť a aj aktívne zapojiť ďalšie mesto, ktorému projekt postupe učaroval a využíva ho na rast svojej basketbalovej mládeže. Usporiadali sme v jeden deň turnaj v dvoch mestách s celkovou účasťou 160 detí, pričom sa odohralo spolu 23 zápasov. Je to dôkaz toho, že ak sa chce dajú sa robiť veľké veci s prispením každého komu nie je ľahostajný mládežnícky basketbal. Veľká vďaka patrí klubu BAM Poprad pod vedením Aleny Kováčovej, ktorá vytvorila vhodné športové podmienky na zorganizovanie turnaja v ich meste. Pre deti to bolo príjemné spestrenie, že mohli na zápasy cestovať aj inde ako do Košíc. Budeme sa snažiť po dohode aj s ostatnými účastníkmi usporiadať turnaj aj v ich meste, aby sa aj touto formou ich práca mohla odprezentovať. Ak zoberieme na vedomie, že toto kolo nás prvý krát poctili mestá Trebišov a Spišská Nová Ves, tak celkovo v tejto kategórií máme už zapojených v aktuálnom ročníku 20 družstiev. Celý projekt je venovaný deťom a ľuďom ktorý okolo mládežníckeho basketbalu denno denne robia, aby sa mohli stretnúť, konfrontovať, poradiť, či vymeniť si skúsenosti a poznatky. Ako vždy sme otvorený každému ďalšiemu účastníkovi, či námetu, ktorý by našu myšlienku posunul ďalej. Všetkým deťom trénerom a rodičom prajem pokojné sviatky a tešíme sa na stretnutia v novom roku.” vyjadril sa hlavný organizátor R. Dvorščák.

Najbližší predbežný program MBL Košice:

 • sobota 16.12.2017 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, II. kolo, ročníky narodenia 2008 a ml, Športová hala ARENA, Námestie Artézskych prameňov, Lučenec
 • nedeľa 14.1.2018 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, IV. kolo, ročníky narodenia 2006 a ml, ZŠ M. Lechkého
 • nedeľa 28.1.2018 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, III. kolo, ročníky narodenia 2008 a ml, ZŠ M. Lechkého

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Rozpis zápasov a výsledky III. kola nájdete TU

Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU

Publikované: 12.12.2017 Autor: Radko Dvorščák