ÚSPEŠNÁ SOBOTA KADETIEK

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠKBD Spišská Nová Ves – 70:38 (15:13, 25:16, 47:29)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 14, Seňová 13, Schmidtová 10, Piteková 7, Rojtašová 6, Mihaliková 6, Maximová 6, Gyuriová 6, Majerčíková 2. Tréner: R. Dvorščák

ŠKBD Spišská Nová Ves: Babejová 11, Brezovská 8, Kacvinská 8, Babiková 6, Fabianová 2, Lysová 2, Černicná 1. Tréner: M. Bartoš

TH: 10/19 – 7/18, FAULY: 21 – 22, TROJKY: 2 – 2. Rozhodovali: Begáni, Majerská, .  ŠTVRTINY: (15:13, 10:3, 22:13, 23:9).

Sobotné popoludnie patrila hala na Palackého ulici opäť basketbalu. Po úspešnej výhre žien nad Slovanom 73:55 čakal naše kadetky zápas proti súperkám zo Spišskej Novej Vsi. Domáce družstvo malo čo oplácať, keďže v tohtosezónnej prvej konfrontácií súperky zo Spiša vyhrali zaslúžene o bod.

Úvod zápasu bol vyrovaný, čo naznačovalo, že priebeh nebude jednoznačný. Skóre po prvej štvrtine sa zastavilo na stave 15:13. Ani v druhej štvrtine sa o osude stretnutia ešte nevedelo a aj keď domáce basketbalistky vyhrali druhú štvrtinu 10:3 a celý polčas 25:16. Vekovo mladšie súperky, ktoré mali vo svojej zostave len dve dievčatá ročník narodenia 1999 obdivuhodne bojovali a držali krok s kadetkami Cassovie. Polčasová prestávka viac prospela domácim dievčatám. Síce úvod tretej štvrtiny znamenal upravenie skóre na 25:20, čo bol aj najnižší výsledkový rozdiel v prospech domácich.

Aktívnou obranou, jej zmenou chytili dievčatá stretnutie do svojich rúk. Súper v priebehu tretej štvrtiny zaznamenal len desať bodov z hry a tri z tresných hodov. V poslednej štvrtine si s chuťou zahrali všetky dievčatá a mohli skúšať na súpera uvoľnene veci, ktoré pracne nacvičujú v tréningovom procese. Dievčatám blahoželáme k predvedenému zápasu a veríme, že podobnými výkonmi a nasadením v obrane aj útoku budú kritické oči trénerov potešené a povzbudené do ďalšej práce.