ÚSPEŠNÉ DOMÁCE VYSTÚPENIA KADETIEK

2percentaBielePočas uplynulého víkendu čakali na kadetky Cassovie odvetné zápasy nadstavbovej súťaže,  v ktorej si postupne zmerali sily s rovesníčkami zo Serede a Ivanky pri Dunaji. Keďže naše dievčatá dokázali uspieť na palubovkách súperov tak potvrdiť tieto výsledky chceli aj na domácej palubovke.

„Sobotné stretnutie sme odohrali so súperom zo Sedere. Treba priznať, že herný prejav dievčat prekonal moje očakávania. Celá naša hra mala myšlienku od úvodného vhodenia rozskoku až takmer po signál sirény oznamujúci koniec stretnutia. Nasadenie v obrane bolo príkladné o čom svedčí aj fakt, že súper do polčasu zaznamenal len osem bodov z hry. Som rád, že aj útok hral koncentrovane a dievčatá vhodne volili prihrávku, prienik či streľbu. Na škodu celého stretnutia je ochabnutie hlavne v obrannej fáze pri zmenenej obrane, v ktorej sme nechali súperovi niekoľko otvorených pozícii. Tiež sa nám do budúcna treba vyvarovať bezprostrednému hraniu jednej akcie niekoľko krát v rade po sebe. Som vďačný za tento zápas ako aj chyby v ňom urobené, keďže na ich základe vieme na čom musíme viac popracovať“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

„Súpera zo západu sme poznali, ale nechceli sme ho podceniť. Do zápasu sme nastúpili plnou koncentráciou a to sa odzrkadlilo na polčasovom výsledku 41:8. V tretej štvrtine sme súpera postavili na nohy a ten dokázal zaznamenať niekoľko ľahkých bodov. Náskok z prvého polčasu nám dopomohol k výhre“, uviedli kadetky Cassovie.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK Lokomotíva Sereď 71:35 (22:6, 41:8, 56:22) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 15, Rojtašová 12, Bohušová 8, Maximová 7, Mihaliková 6, Krajcová 4, Schmidtová 4, Gyuriová 4, Petrušková 4, Šonková 3, Cabanová 2, Ulianinová 2. Tréner: R. Dvorščák

BK Lokomotíva Sereď: Bartová 9, Bundzelová 5, Henčeková 5, Scherhauferová 4, Paulechová 3, Mrnková 3, Škreková 3, Buchová 2, Bundzelová 1. Tréner: M. Bosý

TH: 7/14 – 11/28, FAULY: 22 – 19, TROJKY: 2 – 1. Rozhodovali: Pastirák I. st., Fáber. ŠTVRTINY: (22:6, 19:2, 15:14, 15:13).

Po úspešnej a pohodovej sobote čakali kadetky Cassovie súperky z Ivanky pri Dunaji. Stretnutie sa začalo úvodným rozskokom o 9:30.

„Ak som vychválil sobotné stretnutie tak toto bolo príkladným opakom toho ako má vyzerať basketbalový zápas družstva, ktoré systematicky pracuje na hernom prejave. Aj keď sme zápas aj na základe predpokladov uhrali a naklonili víťazstvo na svoju stranu, absolútne sme nerobili to na čom sme sa dohodli a čo nám robilo problémy aj na palubovke súpera. Je alarmujúce, že necháme súpera za polčas doskočiť 12 lôpt. Samy sme si zápas komplikovali. Naša neaktivita, hraničiaca až s naivitou v obrane sa preniesla aj do útočnej fázy kde to vyzeralo ako by sme hrali už tretí zápas po sebe. Každopádne aj keď sme uhrali tri body budeme sa musieť v budúcnosti podobnému hernému prejavu vyhnúť ak chceme hrať basketbal o vyššie priečky“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

„Vstup do tohto stretnutia bol opakom včerajšieho. Celý sa niesol v inom duchu. Problémy nám robilo odstavovanie, koncentrácia a ľahké koše súpera. V závere nám k víťazstvu dopomohla širšia lavička a zápas sme so šťastím dotiahli do víťazného konca“, uviedli kadetky Cassovie.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Ivanka pri Dunaji 71:56 (15:14, 39:31, 51:48) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mihaliková 12, Rojtašová 12, Schmidtová 12, Maximová 8, Kačmárová 7, Gyuriová 7, Strompová 6, Bohušová 3, Cabanová 2, Petrušková 2. Tréner: R. Dvorščák

Ivanka pri Dunaji: Lenharčíková 19, Határová 8, Tvrdá 8, Jakubíková 7, Grobárová 6, Štefkovičová 4, Krištofíková 2, Petrovská S. 2. Tréner: M. Petrovská

TH: 11/19 – 7/14, FAULY: 20 – 19, TROJKY: 4 – 3. Rozhodovali: Pastirák I. st., Zlatošová. ŠTVRTINY: (15:14, 24:17, 12:17, 20:8).