V Cassovii úradoval vírus, zápas preložili

Až päť hráčok z basketbalového klubu BK SOUŽ Cassovia Košice malo zdravotné problémy, pre ktoré museli zrušiť sobotňajší extraligový duel s Piešťanskými Čajkami.

„V našom tíme bola maródka piatich hráčok. Boli tam vírusové ochorenia, zranenie členka a jedna operácia.

Z toho dôvodu sme sa rozhodli zápas preložiť. S Piešťanmi sme sa dohodli na 13. januára,“ povedala riaditeľka Cassovie Elena Szabadkaiová.

Jassová sa podrobila laparoskopii

Operáciu musela absolvovať Beáta Jassová, ktorá sa vo štvrtok večer podrobila laparoskopii slepého čreva.

„Dopadlo to v poriadku. Zatiaľ neviem, dokedy by mala maródovať a kedy sa opäť zapojí do tréningového procesu. Chvalabohu, nemala žiaden rez, keďže sa jednalo o laparoskopiu, takže by mala byť úplne v poriadku zhruba do týždňa. Určite však nestihne zápas s Banskou Bystricou, čo je pre nás škoda, lebo nám bude veľmi chýbať, ale dôležité je zdravie a my jej držíme prsty. aby to celé dobre dopadlo,“ povedala Szabadkaiová.

Duel Cassovie s Banskou Bystricou je na programe v stredu o 17.30 v hale na Palackého.

Potrebujú dve skúsené hráčky

V klube pôsobí od začiatku aktuálnej sezóny nový tréner Dragan Ristanovič, ktorý je pôvodom zo Srbska.

„S trénerom sme veľmi spokojní jednak my vo vedení, a taktiež aj dievčatá si ho pochvaľujú, čo sa týka vedenia tréningov, koučovania a prístupov k zápasom. Akurát máme od začiatku sezóny smolu na zranenia, ktoré nás prenasledujú. Verím, že sa to už zastaví,“ povedala riaditeľka klubu.

V minulej sezóne sa Cassovia pohybovala na chvoste extraligovej tabuľky. Ambície klubu sa s príchodom nového trénera zvýšili.

„Pokiaľ budeme zdraví, radi by sme to umiestnenie vylepšili. Samozrejme, ešte potrebujeme doplniť aj hráčsky káder, pretože jedenásť hráčok je skutočne málo. Polovička z nich sú veľmi mladé dievčatá, takže aspoň jednu až dve skúsené hráčky by sme potrebovali. Na to však treba trochu času a financií, takže je to v štádiu riešenia.“

Publikované: 29.09.2015 Autor: Patrik Fotta, Autor titulky: RNDr. Ľubomíra Ištoňová

Zdroj: Korzar.sme.sk