V DUCHU PODPORY

V sobotu 28.3.2015 o 16:30,  v telocvični na Medickej ulici v Košiciach pokračovala deviatym kolom základná časť 1.ligy žien zápasom medzi Tydamom Košice a BK Eilat PU Prešov. I keď, z pohľadu nezainteresovaného návštevníka našej stránky sem táto správa zdanlivo nezapadá, opak je však pravdou. Do diania tohto zápasu sa zapojilo hneď niekoľko hráčok, ktoré počas tejto sezóny obliekali dres nášho klubu a to dokonca vo farbách oboch spomínaných družstiev. Za Tydam nastúpili Denisa Blanárová a Noémi Kovácsová a za Eilat Michaela Jurčišinová a Simona Hurná. Odhliadnuc od konečného výsledku, keď sa nakoniec z víťazstva tešili hráčky Košíc, môžeme pokojne povedať, že všetky ( a snáď nikoho neurazíme, ak povieme) naše hráčky boli platnými posilami svojich družstiev.

Spomínaným kvartetom sa však zoznam členov nášho klubu zúčastnených v tomto stretnutí nekončí. Hráčkou a jednou z opôr BK Eilat PU Prešov je aj Petra „Neda“ Nedoroščíková, ktorá v našom klube pôsobí ako trénerka mladších mini žiačok a rovnako tak ako asistentka pri družstvách mladších žiačok a tiež aj kadetiek Cassovie. Možno aj to spôsobilo, že v pomerne zaplnenej hale sa nedala prehliadnuť skupina práve kadetiek Cassovie Košice, ktoré aj takýmto gestom prišli podporiť jednak ich staršie „spoluhráčky“ a samozrejme aj svoju trénerku. Po tom, čo počas doobedňajších hodín absolvovali dva vlastné zápasy, dievčatá aj týmto ukázali, že basketbal pre ne nie je len spôsob ako zabíjať čas, no že je skôr ich vášňou, možno i životným štýlom, a tak pred vysedávaním pred počítačom uprednostnili možnosť prejaviť spolupatričnosť ku klubu, svojej trénerke i samotnému basketbalu.

Ostáva len dúfať, že si naše kadetky z tohto stretnutia odniesli cenné poznatky a skúsenosti, ktoré vo svojej ďalšej, veríme že dlhej a snáď aj úspešnej, kariére dokážu zúročiť a využiť.

Na záver by sme radi pripojili krátku reakciu našej „Nedy“ na to, ako vnímala prítomnosť svojich hráčok na jej zápase: “O tom, že sa dievčatá prídu pozrieť na tento zápas som vôbec netušila, keďže som ráno na ich dvoch stretnutiach nemohla byť, zase raz kvôli basketbalu J našich mladších zverenkýň, s ktorými sme sa spolu s ich trénerkou Petrou Sukubovou zúčastnili 2. kola odvetnej časti Turnaja Nádejí v Čani. Na zápasoch sa snažím divákov si všímať čo najmenej ale to, že sa prišli pozrieť “naše” kadetky sa nedalo prehliadnuť. Veľmi ma potešila a svojim spôsobom aj podporila ich prítomnosť. Snažím sa ísť príkladom a motitovať všetky naše mladé baketbalové nádeje aj takýmto spôsobom a samozrejme som veľmi rada, že dievčatá svoj voľný čas venujú basketbalu nie len ako hráčky ale aj ako diváčky.“

Publikované: 28.03.2015 Autor: K&M