V STARŠÍCH NÁDEJÁCH AJ S BARDEJOVOM

Februárový kolotoč v projekte Minibsketbalovej ligy odštaroval v kategórii staršie nádeje s ročníkom narodenia 2005-2006. Tie priestor na basketbalový rast dostali v nedeľu 12.2.2017 na ZŠ v Čani s účasťou týchto siedmich družstiev:

logo ligy na článok

  1. ZŠ Drábova Košice (dievčatá) Cassovia Košice
  2. ZŠ Krosnianska 4 Košice (dievčatá) Cassovia Košice
  3. ZŠ Čaňa (mix) Tydam Košice
  4. ZŠ Jenisejská Košice (dievčatá) Tydam Košice
  5. ZŠ Starozagorska Košice (chlapci) Tydam Košice
  6. ZŠ Pionierov Rozňava (dievčatá) ŽBK Rožňava
  7. ZŠ Wolkerová (chlapci) Bardejovskí Rytieri

  „Aj toto kolo bolo pre nás opäť prijemným basketbalovým spestrením nedele. Záujem o účasť v projekte prejavili aj chlapci z Bardejova, ktorí sa stali v sezóne 2016/2017 vo vekovej kategórii staršie nádeje jej deviatim aktívnym účastníkom. V priebehu nedele sme odohrali 11 stretnutí, v ktorých sme zabezpečili deťom nielen aktívny pohyb, emócie, ale hlavne sme im mohli vštepovať lásku a potešenie z basketbalu. Uvedomujeme si pocit zodpovednosti, ktorý k deťom máme. Pokiaľ ich chceme dostať a hlavne udržať v telocvičniach pri basketbale, musíme ich sami presvedčiť, že to význam má a že im dokážeme vytvoriť adekvátne podmienky aby s tomto „systéme“ našli zmysel života. Aj táto nedeľa v Čani ukázala, že sa nájdu ešte ľudia, ktorí sú ochotní venovať sa v tejto neľahkej dobe hlavne deťom a odovzdávať im svoje skúsenosti. Som rád, že takýto ľudia existujú a nech sa už pozeráme na to z akejkoľvek perspektívy, bez patričnej podpory a uznania ich každodennej práce, by za pár rokov šiel basketbal v regióne do zabudnutia. Som rád, že tento projekt našiel svoje miesto u tých, ktorí chcú s basketbalom pracovať. Už teraz sa tešíme na ďalšie krásne momenty, ktoré v tomto projekte spolu s jej účastníkmi zažijeme,” vyjadril sa hlavný organizátor R. Dvorščák.

Najbližší predbežný program MBL Košice:

  • Nedeľa 26.2.2017 Minibasketbalová liga Košice, IV. kolo, ročníky narodenia 2007 a 2008, Stará Ľubovňa, ZŠ Komenského 6
  • Sobota 18.3.2017 Minibasketbalová liga Košice, VI. kolo, ročníky narodenia 2005 a 2006, Levoča
  • Sobota 25.3.2017 Minibasketbalová liga Košice, V. kolo, ročníky narodenia 2007 a 2008, ZŠ M. Lechkého

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radkom Dvorščákom nájdete TU

Rozpis zápasov a výsledky V. kola nájdeteTU

Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU

Publikované: 13.2.2017 Autor: Radko Dvorščák