VEĽKÝ ZÁPAS NAJMLADŠÍCH BASKETBALOVÝCH NÁDEJÍ

Obyčajná bežná sobota sa pre väčšinu „basketbalistiek“ najmladších nádeji Cassovie stala pamätná. Pamätná preto, že dátum 24.10.2015 ostane v ich srdiečkach navždy. V tento deň totiž odohrala svoj premiérový oficiálny zápas väčšina dievčat v kategórii mladšie minibasketbalistky. Ich prvým súperom sa stali rovesníčky zo Starej Ľubovne.

Dievčatá sa na zápas tešili a určite nebudeme preháňať ak povieme, že nejedna z nich nespala pre veľké nadšenie niekoľko noci. Každopádne radosť z hry a prvej oficiálnej konfrontácie, ktorú bolo vidieť na oboch stranách lavičiek sa slovne len ťažko vyjadruje. Sme radi, že basketbal dievčatám učaroval a dokázal presvedčiť aj rodičov, že ich záujem o hru nie je len chvíľková záležitosť. Dievčatá odohrali vyrovnané a krásne stretnutie. Na oboch stranách bolo cítiť nesmierný záujem a za niektoré momenty by sa určite nemuseli hanbiť ani ich staršie kolegyne. Pokiaľ dievčatá v nastolenom trende vydržia a budú mať z basketbalu takú radosť akú bolo vidieť na prvom zápase určite tu vyrastie veľa šikovných basketbalistiek.

Chcem vysloviť obdiv nad trénerkami oboch družstiev, ktorý svojou obetavosťou a tvrdou prácou dievčata pripravili na toto stretnutie. Je úžasné a podnecujúce, že vždy sa nájdu ľudia, ktorí su ochotní sa nežistne obetovať a venovať budúcim basketbalovým nádejam. Veľké poďakovanie patrí rodičom a všetkým podporovateľom, bez ktorých by sobota 24.10. bola len ďalším bežným víkendovým dňom.

Najbližší program mladšie minibasketbalistky:

29.10.2015 Minibasketbalová liga Košice

14.11.2015 CBK Košice – Cassovia KE

Fotografie zo zápasu v spolupráci s Radko Dvorščákom nájdete TU

Publikované: 26.10.2015 Autor: Radko Dvorščák