VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

BK SOŠŽ Cassovia Košice –  BKM Junior UKF Nitra 59:75 (16:15, 17:15, 11:23, 15:22) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Jassová 13, Mackulínová 10, Töröková 9, Migová 9, Kozáková 8, Lukačíková 8, Mončeková 1, Filičková 1.

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Dobrý úvod zápasu sme opäť vystriedali za zlý druhý polčas. Nemáme hráčku, ktorá dokáže zobrať zodpovednosť na seba a ukázať cestu ostatným. Prvý polčas hodnotím kladne, no na druhej strane sme nevedeli využiť chyby v obrane a paradoxne sme nevyužili naše skúsenosti proti mladšiemu tímu Nitry. 24 strát je neospravedlniteľných.“

Fotografie zo zápasu v spolupráci s Barborou Gyuriovou nájdete TU

Juniorky

ŠBK Spišská Nová Ves – BK SOŠŽ Cassovia Košice 74:50 (14:9, 25:20, 35:27) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Rojtašová 15, Arendáčová 12, Mihaliková 5, Gyuriová 3, Kačmárová 1. Tréner: J. Hricko

 „Odohrali sme další zápas z kategórie tesných. Zápas mal dobrý priebeh a baby boli pripravené vyhrať. Cely zápas sme mali problém s rýchlym prechodom a boli sme málo aktívni v útoku. Dôkazom toho sú aj šestky, chabých 5/3. K tomu všetkému sme pridali 22 stratených lôpt. Aj napriek prehre to bola dobrá skúsenosť, ktorá baby určite posunie vpred“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Na tento zápas sme išli s odhodlaním priniesť domov výhru a 2 body do tabuľky. No naše odhodlanie sa neprejavilo na hre tak, ako sme očakávali. Prvý polčas sme prehrali iba o pár bodov a preto sme sa nevzdávali a chceli tento zápas v druhom polčase otočiť v náš prospech. Polčasová prestávka nám však nepomohla a záver zápasu z našej strany nebol vôbec basketbalovo vyspelý“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie M. Mihaliková.

BKM Bardejov – BK SOŠŽ Cassovia Košice 49:67 (10:15, 21:29, 36:51) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 17, Rojtašová 16, Kačmárová 10, Strompová 8, Mihaliková 7, Kardoheľová 7, Gyuriová 2. Tréner: J. Hricko

 „Zápas z kategórie “must win”. Kontrolovali sme priebeh celého zápasu a súpera sme nepustili k ničomu vážnejšiemu. Všetky baby si z chuti zahrali. Prišla na nás slabá chvíľka v tretej štvrtine, no mali sme to pevne v rukách“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Do zápasu sme vstupovali s jednoznačným cieľom uspieť. Súpera dobre poznáme a vedeli sme, že nás čaká zónova obrana 3:2. Našou nekoncentrovanosťou prišli zbytočné, nezmyselné chyby, ktorými sme dovoli súperovi stále sa držať v zápase. Vstup do 3. štvrtiny nám perfektne vyšiel. Jednoduchými rýchlymi pritiútokmi sme si dokázali vybudovať náskok, ktorý sme zvládli udržať dokonca a v zápase sme uspeli“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie V. Šonková.

BK EILAT PU Prešov – BK SOŠŽ Cassovia Košice 63:44 (19:18, 28:27, 45:33) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 24, Kardoheľová 7, Mihaliková 5, Rojtašová 4, Gyuriová 3, Strompová 1. Tréner: J. Hricko

 „Nedeľný zápas proti Prešovu sme začali ostro s nasadením. Využívali sme najmä prienikovu hru a rýchly prechod. Prvý polčas bol z našej strany naozaj dobrý. Škoda zbytočných strát a miestami sme zabúdali odstavovať súperky po vystrelenej lopte. Druhá polovica bola striedavo dobrá aj zlá. Mali sme dobre momenty ale aj slabé chvíľky. Odohrali sme v celku dobrý duel aj keď prehra o 19 bodov neodzrkadľuje reálny priebeh zápasu. Hrali sme proti starším hráčkam, takže baby sa nemajú za čo hanbiť. Práve naopak bojovali až do konca a miestami riadne potrápili súperky. Opäť vynikajúca skúsenosť, ktorá nám pomáha napredovať. Máme za sebou úspešný vikend a už sa tešíme na zaujímavé zápasy v novom roku“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Do zápasu sme vstúpili odhodlane a koncentrovane. Chceli sme potrápiť súpera a uhrať čo možno najlepší výsledok. Úvod zápasu sme zachytili a vedeli sme hrať rýchlo a aktívne čo dokazuje aj polčasový rozdiel jedného bodu. V druhom polčase nás súper zaskočil agresivnejšou obranou čo viedlo k zbytočným stratám a jednoduchým košom Prešovčaniek. Celý zápas sme bojovali s útočným doskokom súpera, ktorým sme im dávali ďalšie šance na zakončenie. Súperky boli o poznanie skúsenejšie no dokázali sme hrať vyrovnane aj keď záver sme nezvládli“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie B. Gyuriová.

 Mladšie mini žiačky

Young Angels 2006 Košice BK SOŠŽ Cassovia Košice 45:41 (24:18)

BK SOŠŽ Cassovia KošiceCBK Minibuseuropa Košice 44:25 (24:13)

 „Aj táto konfrontácia bola pre nás nesmiernou školou. Teší ma skutočnosť, že sa v tomto ročníku hrajú tak vyrovnané stretnutia, ktoré dievčatá bez ohľadu na víťazstvo na oboch stranách veľa naučia. Už len fakt, že sa stretnutie rozhoduje v posledných momentoch zápasu je pre budúce basketbalistky školou na nezaplatenie. Mám nesmiernu radosť z tejto generácie dievčat, ktorá nám pre basketbal v meste rastie. Prajem všetkým trénerom veľa entuziazmu a deťom nech im nadšenie a radosť z hry ostanú navždy. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia, ktoré nám nový kalendárky rok 2017 prinesie J “, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Nedoroščíková.

Publikované: 14.12.2016 Autor: Radko Dvorščák