VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK SOŠŽ Cassovia Košice 67:35 (19:11, 16:12, 17:2, 15:10) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Jassová 10, Töröková 7, Mackulinová 4, Desiatniková 4, Filičková 3, Kozáková 2, Lukačíková 2, Kovácsová 2, Mončeková 1.

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Prvý polčas až na zopár chýb bol ešte v celku prijateľný. Druhý nám však absolútne nevyšiel, obzvlášť tretia štvrtina, ktorú sme prehrali 2:17. Hrozných je aj 34 strát, ktoré sú pre mňa ako “odovzdanie” lopty naspäť do rúk súpera. Musím vyjadriť aj nespokojnosť z výkonov niektorých hráčok. Jednoznačne najslabší výkon v tomto kalendárnom roku.

Kadetky

MBK Ružomberok – BK SOŠŽ Cassovia Košice 62:44 (16:8, 36:19, 47:29) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Ulianinová 9, Strompová 8, Haová 7, Maximová 2, Petrušková 2 (Polášeková 11, Komanová 4/7 doskokov/, Klimentová 1, Hudáková 0,Lukčová 0). Tréner: M.Klasovský

„Do zápasu sme nevstúpili najkoncentrovanejšie, čo sa s nami žiaľ ťahalo celý prvý polčas a vyústilo do vedenia Ružomberka o 17 bodov. Počas “veľkej” prestávky sme si pripomenuli naše predzápasové nastavenie sa s tým, že sa pokúsime výsledok ešte zvrátiť, čo sa nám čiastočne podarilo, keď sme sa súperovi priblížili na 10 bodov, no v závere nám súper opäť odskočil a musíme priznať, že zaslúžene zvíťazil. Teší ma, že sa dievčatá nevzdali ani za nepriaznivého stavu a bojovali do konca, na druhej strane ale musím sebakriticky povedať, že nebyť našej nekoncentrovanosti v prvom polčase, mohol mať zápas ďaleko vyrovnanejší priebeh“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Do nedeľného zápasu sme nevstúpili podľa našich predstáv. Nesústredenosť a nervozita sa na našej strane prejavili aj na polčasovom skóre, ktoré sme chceli v druhom polčase vylepšiť. Až v polovici tretej štvrtiny sme konečne začali hrať tak, ako sme mali hrať od začiatku, čo nás veľmi mrzí no aspoň sme sa nevzdali a napriek skóre sme bojovali až do konca zápasu“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie R. Ulianinová.

Mladšie žiačky

ŠBK Spišská Nová Ves – BK SOŠŽ Cassovia Košice 49:26 ( 19:2, 10:6, 7:12, 13:6) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kobularčíková 8, Findriková 6, Viznerová 4, Mačičáková 2, Krajňáková 2, Macáková 2, Fodorová 2

ŠBK Spišská Nová Ves – BK SOŠŽ Cassovia Košice 51:36 ( 12:9, 12:12, 18:3, 9:12) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Jakabová 8, Kobularčíková 4, Krajňáková 4, Viznerová 4, Kollárová 4, Fodorová 2, Findriková 2, Petrigalová 2

„Zápas v Spišskej Novej Vsi minul všetky očakávania. Dievčatá nevyužili svoju šancu ukázať pekný basketbal, ktorý majú natrénovaný. Mali sme veľa individuálnych chýb, nepresné prihrávky a to najdôležitejšie, nepremenili sme veľmi veľa šancí. Úspešnosť našej podkošovej streľby ledva dosiahla 20%. Bojovnosť dievčat bola nízka. Nenašla sa ani jedna hráčka, ktorá by sa chytila a potiahla ostatné. Z oboch zápasov si musíme vziať veľké ponaučenie, vyvarovať sa zbytočných chýb a vstupovať do zápasov s väčším nasadením“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Sukubová.

Fotografie zo zápasu so SNV v spolupráci s Marekom Findríkom nájdete TU

Video zo zápasu so SNV v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Publikované: 21.12.2016 Autor: Radko Dvorščák