VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Juniorky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – CBK Minibuseuropa KE 58:62 (13:16, 34:37, 45:51) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 16, Mihaliková 12. Rojtašová 10, Kardoheľová 10, Strompová 6, Schmidtová 3, Gyuriová 1.

„Zápas mal vyrovnaný priebeh v druhej polovici nám súper odskočil na 9 bodov no aktívnou obranou sme sa vrátili do zápasu a stiahli na dva body. Mali sme to vo vlastných rukách. Škoda zbytočných strát, ktoré prichádzali v najnevhodnejších momentoch a množstvo zahodených striel spod koša. Za zmienku stoji aj 12 nepremenených trestných hodov. Dievčatá boli odhodlané vyhrať, žiaľ v zlomových momentoch sme nedokázali urobiť ten posledný krôčik k víťazstvu“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Dnešný zápas bol pre nás veľmi dôležitý. Potrebovali sme vyhrať, aby sme sa dostali bez problémov do prvej osmičky. Bolo aj na nás vidieť, že nám v krvi pulzuje adrenalín. Úvod zápasu sme nevystihli a preto sme ich takmer celý zápas skórovo dobiehali. Zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Najviac nás však môžu mrzieť nepremenené šestky a strely z pod koša. To sa nakoniec odzrkadlilo na našom výsledku, keď sme zápas prehrali o 4 body“, vyjadrila sa kapitánka junioriek Cassovie M. Mihaliková.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠŠK Union Press KE 55:52 (20:5, 33:22, 42:38) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kardoheľová 15, Rojtašová 14, Strompová 9, Schmidtová 6, Mihaliková 5, Gyuriová 3, Šonková 3

„V nedeľu sme začali dobre v obrane. Výsledkom bola dobrá prvá štvrtina 20:5. Toto bol základný kameň nášho víťazstva. Z neznámych príčin sme stratili koncentráciu a dovolili súperovi priblížiť sa na egalový stav. Slabá aktivita v útoku a laxný prístup v obrane nás stal skoro víťazstvo. V závere sme mali viac športového šťastia a utrpeli sme víťazstvo. Je to škoda lebo sme začali veľmi dobre. Opäť sme nepremenili 12 trestných hodov. Musíme si uvedomiť, že každý bod je vzácny a dôležitý pri budovaní dobrého výsledku“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Do zápasu sme vstúpili s cieľom uspieť. Chceli sme jednoznačne potrápiť súpera a vyhrať zápas čo najvyšším rozdielom. Úvod zápasu sme zachytili a vedeli sme hrať rýchlo a aktívne, čo dokazuje aj polčasový rozdiel 11 bodov. Polčasová prestávka nám však nepomohla. Druhý polčas sme poľavili čo využil aj náš súper a zápas vyrovnal, no nakoniec sme zápas dotiahli do víťazného konca“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie N. Kardoheľová.

Publikované: 10.1.2017 Autor: Radko Dvorščák