VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Juniorky

BKM Bardejov – BK SOŠŽ Cassovia Košice 39:76 (16:10, 24:24, 32:49) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 19, Mihaliková 17, Rojtašová 13, Maximová 10, Kardoheľová 7, Schmidtová 5, Piteková 3, Ulianinová 2.

„Prvý zápas nadstavby o 9. až 13. miesto sme absolvovali v dobre známom Bardejove. Začali sme vlažne, hlavne v obrane, čo malo za následok, že sme inkasovali 16 bodov. V druhej štvrtine sme sa zobudili a začali tlačiť na loptu. Výsledkom boli rýchle koše a aktívna hra v útoku. V druhej polovici sme “ovládli” bardejovskú halu a agresívnou obranou sme súperky nepustili k ničomu vážnemu. Nebyť zahodených trestných hodov a jasných pozícii z podkoša, mohol byť rozdiel väčší. Ako veľké pozitívum tohto duelu vnímam tri kadetky, ktoré strávili pomerne veľa času na ihrisku. Vôbec sa nestratili, priam naopak, výborne zapadli do koncepcie. Aj keď nás tento súper nepreveril, je to pre nich dobrá skúsenosť“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Do zápasu sme nastúpili s nie najlepším herným výkonom. Prvú štvrtinu sme prehrali aj o pár bodov a polčas bol vyrovnaný 24:24. Po polčase sme sa ale postavili na nohy, nasadili sme zónu a týmto sme získali lopty do rýchlych protiútokov. Taktiež sme aj splnili pokyn trénera, že sme nedostali 40 bodov. Po konečnom stave 39:76 sme s dobrým pocitom odišli domov“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie N. Schmidtová.

Publikované: 26.1.2017 Autor: Radko Dvorščák