VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Juniorky

2-1

ŠŠK Union Press KE – BK SOŠŽ Cassovia Košice 57:65 (16:14, 30:31, 36:45) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 35, Mihaliková 15, Kardoheľová 10, Rojtašová 5 Tréner: J.Hricko

„Zápas sme otvorili s nevýraznou prvou štvrtinou. Pokyn znel jasne byť aktívny a agresívny od prvej sekundy. Cely prvý polčas sa striedali dobré momenty so zlými. V tretej štvrtine sme trochu pritlačili a zrýchlili prechod do útoku. Podarilo sa nám odskočiť aj na 16 bodov. A to všetko jednoduchou, no veľmi účinnou hrou v útoku a zvýšenou aktivitou v obrane. Baby zabojovali a ukázali charakter. V závere sme stratili koncentráciu a súper využil náš výpadok. Opäť sme “využili” služby našich dvoch kadetiek, ktoré zanechali dobrý dojem. Nasadenie a chuť ukázať sa v dobrom svetle im nechýbali. Na záver chcem ešte vyzdvihnúť výkon Stanky Arendáčovej, ktorá podala dobrý výkon a bolo ju cítiť pod oboma košmi. Teraz nás čakajú dva týždne tvrdej práce a prípravy na našich ďalších súperov. O dva týždne v sobotu privítame na domácej palubovke Starú Turú a v nedeľu Zvolen“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Boli sme odhodlané tento zápas vyhrať. Súpera sme už dobre poznali a vedeli sme, že najväčšie problémy budú nastávať pod košom. Na stranách súperiek bola výšková prevaha, ktorá im zaručila veľa doskokov v obrane aj v útoku. Zlyhávali sme hlavne v odstavení a premieňali sme málo košov čo sa ukázalo aj na tabuli po prvom polčase, keď sme vyhrávali len o 1 bod. V druhej polovici zápasu sme sa zobudili v útoku aj v obrane, urobili sme si náskok, ktorý sme sa snažili držať až do konca zápasu. Nebyť stratených lôpt v posledných sekundách zápasu a inkasovaných lacných košov, mohol byť výsledný rozdiel väčší. Sme však radi, že sme zápas dotiahli do víťazného konca“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie S. Arendáčová.

Mladšie žiačky

CBK Košice  – BK SOŠŽ Cassovia Košice 73:25 ( 20:10, 15:6, 16:5, 22:4)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kobularčiková 4, Findriková 4, Mačičáková 4, Krajňáková 4, Viznerová 3, Fodorová 2, Kollárová 2, Katonová 2.

CBK Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 72:43  ( 26:9, 15:8, 6:16, 25:10)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Viznerová 11, Krajňáková 8, Mašlanková 4, Katonová 4,  Findriková 4, Mačičáková 4, Kollárová 4, Fodorová 2, Kobularčíková 2.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Bardejov  106: 15  ( 30:5, 24:2, 27:2, 25:5)

BK SOŠŽ Cassovia Košice:  Viznerová 17, Kollárová 16, Mačičáková 14, Findriková 14, Bindasová 9, Mašlanková 8, Katonová 8, Krajňáková 8, Petrigalová 2, Rusinková 2.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Bardejov 106:15  ( 28:2, 20:9, 27:3, 31:1)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Viznerová 15, Mašlanková 10, Fodorová 10, Krajňáková 10, Findriková 10, Kollárová 9, Kobularčíková 8, Katonová 8, Bindasová 6, Malindžáková 6, Petrigalová 4, Mačičáková 4, Rusinková 4.

Cez víkend sme odohrali náročný zápas s CBK Košice a dohrávku s Bardejovom. V sobotu sme narazili na silného súpera, ktorý nás nútil robiť veľa chýb. Dievčatá aj napriek tomu bojovali a videli sme ich veľký pokrok. Vylepšili sme koncovku oproti predchádzajúcim zápasom a zlepšili sa v obrane. V nedeľnom zápase s Bardejovom dievčatá pokračovali v tempe zo soboty. Na ihrisko sa dostalo všetkých 15 dievčat. Niektoré mali dokonca premiéru. Aj napriek niekoľkým individuálnym chybám dievčatá hrali výborne. Zápas zdobili krásne prihrávky a celkom úspešná koncovka“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Sukubová.

Fotografie zo zápasu s Bardejovom v spolupráci s Marekom Findrikom nájdete TU

Video zo zápasu s Bardejovom v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Fotografie zo zápasu s CBK v spolupráci s Marekom Findrikom nájdete TU

Video zo zápasu s CBK v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Mladšie mini žiačky

Výsledky z víkendu 4-5.2.2017Young Angels 2006 Košice BK SOŠŽ Cassovia Košice 23:46 (11:31)

„Dnes sme bohužiaľ kvôli chorobnosti družstvu z CBK odohrali síce iba jeden z dvoch naplánovaných zápasov mladších mini žiačok, no o to viac dievčatá do zápasu vložili všetko. Počas tohto košického derby sme boli svedkami príkladnej bojovnosti či už na jednej alebo druhej strane. Dievčatá chcem pochváliť za perfektný kolektívny výkon ako v obrane tak aj v útoku. Každým zápasom je vidieť, že poctivý tréning robí divy. Krôčik po krôčiku sa posúvame vpred čo ma veľmi teší. Našim najmladším basketbalistkám gratulujem k cennej výhre a súperovi ďakujeme za konfrontáciu. Koniec koncov keby nebolo ich, nemali by sme príležitosť zúžitkovať všetko doposiaľ natrénované“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Nedoroščíková.

Publikované: 8.2.2017 Autor: Radko Dvorščák