VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Kadetky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BAM Poprad 65:60 (14:12, 28:35, 50:46) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Piteková 16, Ulianinová 11, Cabanová 4, Maximová 2, Petrušková (Polášeková 15/15 doskokov/, Komanová 9, Basová 6, Hudáková 2). Tréner: M.Klasovský

„Vzhľadom k viacerým zápasom, ktoré sme so súperom z Popradu mali možnosť túto sezónu odohrať, sa dá povedať, že sa obe družstvá navzájom dobre poznajú aj po hernej stránke a možno aj preto bol zápas počas celého priebehu zväčša vyrovnaný so striedavým vedením. Obe družstvá predviedli pekný výkon a myslím si, že diváci, ktorí si našli cestu do haly sa mali na čo pozerať. Dievčatá si v závere dokázali udržať mierny náskok a doviesť zápas do víťazného konca“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„V sobotu sme odohrali zápas s Popradom. Súpera veľmi dobre poznáme a preto sme sa dokázali pripraviť. Už od začiatku zápasu sme s nimi viedli vyrovnaný súboj o víťazstvo. No v druhej štvrtine prišlo naše zaváhanie, kde Poprad strhol vedenie na svoju stranu. Po polčasovej prestávke sme boli v jednoznačne náročnejšej úlohe. Potrebovali sme sa vrátiť do zápasu a vedenie strhnúť na našu stranu. Zápas bol až do poslednej minúty vyrovnaný. Napokon sme z tohto ťažkého duelu vyšli ako víťazi my. Taktiež na tomto zápase vidno naše zlepšenie od začiatku sezóny, kedy sme s týmto družstvom prehrávali aj o viac než 30 bodov. Zápas bol organizovaný, dokázali sme si vytvoriť vhodné pozície z ktorých sme dávali ľahké koše. Koše nám tiež zabezpečovali časté vniky, streľba a premenené šestky“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie M.Piteková.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 35:62 (16:19, 22:39, 30:45) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Piteková 10, Maximová 8, Cabanová 5, Petrušková 5, Ulianinová 7 (Hudáková 2, Basová 2, Polášeková 1/6 doskokov/, Komanová). Tréner: M.Klasovský

„Dievčatá začali sústredene a v úvode sa hral vyrovnaný súboj. V druhej štvrtine sme však poľavili v koncentrácii a súper nám odskočil. Do druhého polčasu obe družstvá vstúpili s dôrazom na obranu, čo vyústilo do stavu tretej štvrtiny v pomere 8:6. Záver však opäť patril Bystrici. Som ale rád, že dievčatá bojovali do konca zápasu, napriek nepriaznivému stavu. Mrzí ma, že sa mi nepodarilo zapojiť do hry úplne všetky dievčatá, najmä kvoli chýbajúcej hernej praxi, ktorú žiadny tréning nenahradí. Verím však, že ich čas čoskoro príde. Taktiež ma veľmi mrzia nepríjemnosti hráčok Bystrice po našom zápase“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Po vydarenom sobotňajšom zápase nás na domácej palubovke čakal súper z Banskej Bystrice. Vedeli sme, že zápas nebude ľahký a preto sme doň vstúpili s plným nasadením, o čom svedčí aj skóre v prvej štvrtine 14:16. Bohužiaľ v druhej 10 minútovej časti sa nám už veľmi nedarilo. Robili sme veľa chýb ako neodstavovanie hráčov a zbytočné stratené lopty. Hoci sme so súperom prehrávali o niekoľko bodov, snažili sme sa bojovať do úplného konca zápasu. Verím, že nás tento zápas posunul ďalej a určite sa z neho poučíme“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie A.Maximová.

Mladšie žiačky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠBK Spišská Nová Ves 40:48 ( 7:13, 8:18, 14:10, 11:7)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mačičáková 10, Mašlanková 8, Viznerová 8, Kollárová 6, Krajňáková 3, Katonová 3, Malindžáková 2.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠBK Spišská Nová Ves 54 :32 ( 20:10, 9:6, 14:12, 11:4)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kollárová 8, Krajňáková 8, Mačičáková 8, Mašlanková 6, Kobularčíková 6, Katonová 6, Viznerová 4, Jakabová 4, Findriková 4.

„Zápas so Spišskou Novou Vsou bol o poznanie lepší ako u súpera. Dievčatá hrali pekný basketbal, plný pekných prihrávok. Mrzieť nás môže len 1. polčas, prvého zápasu, kde sme nepremenili jednoduché koše a pod košmi nám chýbal doskok, odstavenie. Druhý zápas dievčatá plnili úlohy v obrane, hrali agresívne a nútili súpera k zbytočným chybám. Základnú časť máme za sebou a teraz sa musíme koncentrovať na nadstavbu, kde odohráme zápasy s Tydamom a Rožňavou“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P.Sukubová.

Fotografie zo zápasu so SNV v spolupráci s Marekom Findrikom nájdete TU

Video zo zápasu so SNV v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Publikované: 15.2.2017 Autor: Radko Dvorščák