VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Juniorky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – MBK Stará Turá 80:68 (14:21, 38:37, 58:52) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 27, Mihaliková 11, Rojtašová 11, Schmidtová 10, Kardoheľová 9, Piteková 7, Maximová 5. Tréner: J.Hricko

„Veľmi sme sa tešili na tento dvojzápas, lebo sme nepoznali súpera. Chceli sme si zmerať sily s tímom, ktorý proti nám ešte nenastúpil. Úvod nebol zlý ale ani dobrý. Zbytočné chyby v obrane nám prekazili dobrý dojem z prvého polčasu. V druhom sme vybehli na súpera so zónou a častým striedaním s osobnou obranou sme narušili tempo nášho súpera. Vydržali sme až do konca zápasu, čo znamenalo zaslúženú výhru. Dali sme 80 bodov čo je chvályhodné a baby boli pri chuti. Určite nám pomohla aj širšia rotácia hráčok“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Pred súperom sme mali rešpekt, do zápasu sme šli s nasadením. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme zabojovali ešte viac a urobili sme si náskok, ktorý sme sa snažili udržať do konca zápasu. Turanky sme zaskočili zónovou obranou 3-2, do ktorej nevedeli hrať. Hra 1na1 a spomínaná zóna nám zaručili úspech. Sme radi, že sme to dotiahli do víťazneho konca“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie N.Kardoheľová.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK ZŠ Zvolen 59:57 (16:18, 28:39, 49:47) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 22, Mihaliková 8, Schmidtová 8, Kardoheľová 6, Piteková 3, Ulianinová 2, Gyuriová 2, Maximová 2.  Tréner: J.Hricko

„V nedeľu sme chceli pokračovať tam, kde sme skončili v sobotu. Žiaľ nepodarilo sa nám to. Školácke chyby v obrane, slabá komunikácia a žiaden útočný doskok, to bola naša hra v prvom polčase. Zvolen zaslúžene vyhral prvú polovicu o 11 bodov. “Príhovor” v šatni asi pomohol. Baby vybehli na súpera v tretej štvrtine s nasadením a energiou, ktorá nám v prvej polovici chýbala. Zmazali sme náskok súpera ba čo viac, išli sme do mierneho vedenia. Opäť časté zmeny v obranných systémoch zabrali. V útoku platilo čím jednoduchšie, tým lepšie. Baby sa zomkli a zabojovali. Záver zápasu ešte zdramatizoval Zvolen rýchlou trojkou, no víťazstvo sme už nepustili a dotiahli zápas do víťazného konca. Máme za sebou ďalšie dva tažké zápasy plné zvratov a nových skúsenosti. Som rád, že dievčatá zabojovali a zvíťazili na domácej palubovke“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

 „Po sobote nás čakal druhý nepoznaný súper v tejto súťaži. Určite sme ich nechceli podceniť a spoliehať sa, že sa zápas vyhrá sám. Bohužiaľ po prvom polčase to vôbec nevyzeralo tak, ako by sme chceli. Priveľa stratených lôp, zmätok v obrane a súperove doskoky vôbec nenasvedčovali našej hre. Naspäť do hry nás dostali až trénerové slová na polčase. Zmenou obrany sme prinútili súpera k zbytočným chybám a v priebehu pár minút sme dokázali zápas otočiť. Spoločnou prácou sme to dotiahli do úspešného konca z čoho máme veľkú radosť a ďakujeme všetkým za podporu“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie J. Rojtašová.

Mladšie žiačky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Tydam UPJŠ Košice 80:23 ( 23:4, 21:5, 12:6, 24:8) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kobularčíková 14, Mašlanková 13, Viznerová 13, Katonová 10, Krajňáková 8, Mačičáková 6, Kollárová 6, Fodorová 4, Jakabová 2, Findriková 2, Malindžáková 2.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Tydam UPJŠ Košice 76:21 ( 11:8, 24:5, 17:4, 24:4) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Katonová 16, Findriková 16, Mačičáková 10, Viznerová 8, Kollárová 6, Krajňáková 5, Mašlanková 4, Jakabová 4, Kobularčíková 4, Malindžáková 2.

„V dnešných zápasoch dievčatám chýbala iskra. Hrali veľmi pasívne, pomaly a neplnili základné úlohy povedané pred zápasom. Prispôsobili sa hre súpera. Koncovka hlavne v druhom zápase bola veľmi nepresná. Nepremenili sme neuveriteľných 73 košov. Samozrejme, boli aj svetlé momenty. Tamara Kollárová a jej krásne asistencie, Sárka Katonová, ktorá svojou obranou nútila súpera k chybám. Dievčatá mali pekné akcie, no väčšinou to nezakončili presnou streľbou. Verím, že dievčatá sa zo zápasu poučia a ich prístup a plnenie základých úloh sa v budúcnosti zlepší“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P.Sukubová.

 Fotografie zo zápasov s Tydamom v spolupráci s Marekom Findrikom nájdete TU

Video zo zápasu s Tydamom v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Mladšie mini žiačky

Young Angels 2006 Košice BK SOŠŽ Cassovia Košice 4:16

BK SOŠŽ Cassovia KošiceCBK Minibuseuropa Košice 10:12 pp

 „V sobotu sme mali na programe ďalši turnaj systémom 3×3. Žiaľ aj keď sme boli zo zdravotných dôvodov v oklieštenej 12 člennej zostave, dievčatá si svoje miesto ustáli a každá si mohla do sítosti zahrať. Veľmi ma teší, že hráčky pomaly začínaju chápať a mať aj radosť z tejto doplnkovej súťaže, ktorá je pre nich príjemným spestrením. O krásne športové momenty núdza určite nebola. Dôležité je, že dievčatá sa v Košiciach basketbalu venujú a verím, že nám tu rastú úspešné basketbalistky. Pamätné pre nás určite bude naše prvé predĺženie za nerozhodného stavu, ktoré sme na tomto turnaji zaznamenali. Bola to pre nás cenná skúsenosť s možnosťou odohrať ďalšie minúty, aby sme basketbalovo rástli aj keď miestami sme už boli poznačené únavou“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Nedoroščíková.

Publikované: 21.2.2017 Autor: Radko Dvorščák