VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 60:57 (13:15, 16:10, 19:21, 12:11)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mackulínová 17, Jassová 14, Migová 12, Töröková 5, Lukačíková 4, Filičková 4, Desiatniková 2, Mončeková 2.

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Dobrý prvý polčas bol základným kameňom úspechu. Väčšinu zápasu sme kontrolovali a bol v našej réžií. Baby sa na konci zomkli a dotiahli ho do víťazného konca. Veľmi nám pomohli 4 trojky Mackulínovej v dôležitých momentoch. Nevyhli sme sa chybám v tomto zápase no teší nás iba 14 stratených lôpt.

Miriam Mackulinová, Cassovia Košice: „Hrali sme vyrovnane a koncentrovane prakticky celý zápas. Nemali sme výpadky ako to bolo po minulé zápasy. Hrýzli sme do Bystrice celých 40 minút a ani na chvíľu sme nepochybovali, že výhru strhneme na svoju stranu. Napokon sa tak aj stalo. A momentálne si vychutnávame pocit prvej domácej výhry. Plnili sme pokyny trénera čo bol základ úspechu. Postavili sme sa jedna za druhú a motivovali sa počas celého zápasu.

Fotografie zo zápasu v spolupráci s Petrou Petruškovou nájdete TU

Video zo zápasu nájdete TU

Juniorky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BAM Poprad 39:67 (11:17, 2:23, 13:12, 13:15) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 14, Schmidtová 10, Rojtašová 6, Kardoheľová 4, Gyuriová 3, Mihaliková 2.

 „Vstup do zápasu nam nevyšiel. Koncentrácia a chuť pobiť sa absentovali. Súperovi sme dovolili veľa útočných doskokov. Pomerne veľa bodov sme inkasovali aj z protiútokov a polčasové skóre 40:13 hovorí za všetko. Druhý polčas sme poňali správne s dobrým prístup a odhodlaním sa pobiť. Ani jeden protiútok a len 4 útočne doskoky Popradu, zlepšili skóre na tabuli. Baby musia pracovať na 100% od prvej sekundy do poslednej. Mrzí ma veľký bodový rozdiel ale chválim moje dievčatá za nasadenie až do konca tohto duelu“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Úvod zápasu bol všelijaký. Od začiatku sme mali problém so súperovým útočným doskokom. V obrane sme si vedeli pomáhať no v útoku sme nevyužili niekoľko jasných pozícii. V 2. štvrtine akoby sme to ani neboli my. Zrazu sme nevedeli čo hrať, neorganizovali sme hru, plašili sme sa a v obrane sme súperovi dovoľovali ľahké „vniky“. Po polčase sme sa vrátili do zápasu, pritlačili na súpera a využili sme voľné pozície na strely. Napriek bojovnosti sme však nevedeli zápas zvrátiť a vyhrať“ ,vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie B. Gyuriová

Publikované: 18.10.2016 Autor: Radko Dvorščák