VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Kadetky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠŠK Žilina – Budatín 44:70 (11:13, 20:40, 28:57) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 13/6 doskokov,7 ziskov/, Maximová 12/8 doskokov, 5 ziskov/, Haová 7, Komanová 3, Túryová (Petrušková 5, Cabanová 2, Lukčová 2, Čavarová). Tréner: M.Klasovský

 „Musíme si sebakriticky priznať, že dnešný zápas sme si prehrali sami.V žiadnom prípade nechcem znižovať kvalitu súpera a k zaslúženému víťazstvu mu gratulujem, no (pre mňa) z nepochopiteľných príčin sme sa za stavu 11:4 rozhodli, že zápas sa už vyhral, resp. vyhrá sám. Trvalo nám viac ako tri štvrtiny, kým sme pochopili, ako jednoducho sa dá poraziť vysunutá obrana súpera, ktorá nás úplne zdeptala. Až na výnimky, sme až príliš skoro zvesili hlavy. Žiaľ, za dnešný náš výkon sme si víťazstvo nezaslúžili. Verím, že sa z toho aspoň poučíme“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Do zápasu sme vstupovali s tým, že ideme vyhrať. Zápasu sme sa uchytili a dali sme zopár rýchlych košov. Super však na nás vytiahol vysoký press, cez ktorý sme mali problém prejsť. Stratili sme veľa lôpt, z ktorých oni dali koše. Taktiež sme nepremenili veľa trestných hodov čo sa potom odzrkadlilo aj na výsledku“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie M.Lukčová.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK Lokomotíva Sereď 43:65 (12:20, 21:39, 34:58) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Komanová 13/6 doskokov/, Haová 7/9 doskokov, 5 ziskov/, Strompová 6, Maximová 5, Túryová ( Čavarová 4, Lukčová 4, Cabanová 3, Petrušková 1). Tréner: M.Klasovský

„V dnešnom zápase sme sa snažili odčiniť náš včerajší výkon. A aj keď to bolo o poznanie lepšie, aj tak sme, podľa mňa, zaostali za našimi možnosťami. Mohlo to byť spôsobené aj neúčasťou viacerých stabilných hráčok, no napriek tomu si myslím, že dievčatá majú na viac. Je ale potrebné, aby si to uvedomili aj ony a hrali sebavedomejšie. Budeme na sebe musieť zapracovať a pripraviť sa na ďalšie zápasy lepšie. Súperkám zo Serede blahoželám k víťazstvu“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Po sobotňajšej prehre sme do zápasu vstupovali ešte s väčším odhodlaním vyhrať a vydať zo seba svoje maximum. Do zápasu sme vstúpili pomerne odmerane, no po pár vydarených akciách sme sa rozbehli. Začali sme vyhrávať, no do druhej štvrtiny sme vstúpili nesústredené a tak sa skóre obrátilo. Inkasovali sme od súpera body hlavne zo streľby a tým si vytvorili vyšší náskok, ktorý sme už nedokázali dohnať. Vo štvrtej štvrtine sme získali niekoľko lôpt vďaka pressingu, avšak bolo to už neskoro a tak to zápas významne neovplyvnilo. Konečné skóre bolo 43:65 pre Sereď“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie E.Komanová.

Publikované: 17.3.2017 Autor: Radko Dvorščák