VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Juniorky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠŠK Union Press Košice 56:48 (15:9, 29:25, 48:38) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 15, Kardoheľová 12, Rojtašová 9, Mihaliková 8, Gyuriová 4, Schmidtová 3, Šonková 3, Maximová 2. Tréner: J.Hricko

„V piatok nás čakal posledný zápas tejto sezóny na domácej palubovke. Úvod bol dobrý, začali sme aktívne a skóre 15:1 hovorilo za všetko. Škoda, že to bolo všetko a tam sme sa zastavili. Zvyšok duelu by sa dal z našej strany nazvať nemastný-neslaný. Kopili sa chyby v obrane, slabý obranný doskok a 13 strát v prvom polčase sa podpísali pod chabý polčasový výsledok. V druhej polovici sme si vybudovali aj 14 bodový náskok, no žiaľ ten sme neudržali. Výhra o 8 bodov určite teší, no predvedený výkon určite nie. Samozrejme, že sme mali aj dobré momenty, len škoda, že ich bolo pomenej. Dievčatám chýbala iskra, energia a radosť z basketbalu. Taktiež ma mrzí, že sa nenašla nejaká hráčka, ktorá by svojim nasadením strhla aj ostatné. Tento zápas sme brali aj ako prípravu na posledné dvojkolo Zvolen a Stará Túra, kde nás nečaká nič jednoduché. Chceme aj tam uspieť, no vieme, že ani jeden z týchto zápasov nebude ľahký. A práve preto musia baby priniesť na palubovku viac energie, emócii a koncentráciu“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

 „Keďže nás čakal posledný domáci zápas v sezóne chceli sme ho odohrať čo najlepšie a nastúpili sme odhodlane. Úvod zápasu sa nám vydaril získavali sme lopty a dávali jednoduché koše. Žiaľ, toto tempo sme nedokázali udržať, stratili sme niekoľko lôpt a súper to využil a skóroval. Celý zvyšok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. V závere sa nám podarilo dať niekoľko dôležitých košov čím sme zlomili súpera a dokázali ho poraziť“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie B. Gyuriová.

Mladšie mini žiačky

BK SOŠŽ Cassovia KošiceCBK Minibuseuropa Košice 17:3

Young Angels 2006 Košice BK SOŠŽ Cassovia Košice 5:15

 „Toto nedeľné dvojstretnutie sme odohrali oproti sobotnému kolu MBL v Levoči oveľa zodpovednejšie a bojovnejšie. Som rada, že po nevydarenej sobote dievčatá nezvesili hlavu a predviedli tento výkon. Je vidieť, že pracujeme s deťmi a samozrejme majú právo na chyby, ktoré musíme akceptovať a v tréningu pracovať na ich odstránení. Teší ma, koľko možností na hranie ponúkame dievčatám nielen prostredníctvom oficiálnej súťaže ale aj cez projekt MBL KE. Dôležité je, aby sme sa nesústredili na čiastočné úspechy, či zaživali sklamanie z drobného neúspechu. Sme na ceste, ktorej výsledky v podobe kvalitných hráčok pre potreby reprezentácie a seniorských družstiev uvidíme za niekoľko rokov. Verím, že budeme všetci vrátane mňa, rodičov, hráčok ako aj vedenia klubu ochotní pracovať systematicky, koncepčne a hlavne dlhodobo“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Nedoroščíková.

Publikované: 22.3.2017 Autor: Radko Dvorščák