VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Kadetky

Young Angels Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 86:23 (20:6, 40:11, 60:21) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Ulianinová 5, Maximová 4, Strompová 4, Cabanová 2, Polášeková 1/6 doskokov/(Haová 5, Klimentová 2, Komanová, Jančová,Petrušková, Lukčová, Túryová). Tréner: M.Klasovský

„Mali sme dobrý vstup do zápasu z pohľadu obrany, no v útoku sa nám nedarilo presadiť sa. Postupne však súper zvýšil intenzitu aj v obrane aj v útoku, čo nás pravdepodobne zlomilo. Napriek nepriaznivému stavu sa naše dievčatá po prestávke ešte snažili ukázať, že basketbal hrať vedia, no súper si už víťazstvo s prehľadom ustrážil. Oceňujem, že v družstve súpera sa zjavne pracuje na útočnom ‘spacing-u’, čo bolo v dnešnom zápase pekne vidieť a blahoželám im k víťazstvu“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

 „Na palubovku sme vstúpili s tým, že ideme odohrať vyrovnaný zápas, a že budeme bojovať od prvej sekundy až po poslednú. V prvej štvrtine sa nám darilo. Lavička žila, čo nám pomohlo vydať zo seba maximum. Potom sme však dostali pár rýchlych košov a my sme popustili z našej obrany“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie S. Klimentová.

Mladšie žiačky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŽBK Rožňava 48:25 (17:6, 15:10, 14:5, 2:4) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Katonová 16, Jakabová 12, Mašlanková 5, Mačičáková 5, Viznerová 4, Petrigalová 2, Kollárová 2, Findriková 2. Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŽBK Rožňava 66:14 (16:1, 12:7, 16:4, 22:2) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mašlanková 13, Katonová 10, Viznerová 10, Findriková 9, Jakabová 8, Malindžáková 6, Kollárová 6, Petrigalová 2, Rusinková 2.

„V prvom zápase sa dievčatá nevedeli poriadne rozbehnúť. Lopta im vypadávala z rúk, streľba a prihrávky boli nepresné. Na dievčatách bolo videť, že mali dlhšiu zápasovú pauzu. Do tempa sa dostali až v polovici druhého zápasu. Skúšali si natrénované akcie, ktoré sa snažíme dostať postupne z tréningu do hry. Ak by som mala pochváliť niečo z hry dievčat, tak to bola práve akcia, ktorej sa venujeme už nejaký čas. V obrane sme získali veľa lôpt. Škoda, že sme ich nevedeli premeniť na kôš. Ďalší týždeň hráme prípravný zápas s poľkami a ligový zápas s Tydamom“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P.Sukubová.

Fotografie zo zápasov s RK v spolupráci s Marekom Findrikom nájdete TU

Mladšie mini žiačky

BK SOŠŽ Cassovia KošiceCBK Minibuseuropa Košice 53:46

„Aj keď sme toto stretnunie dotiahli do víťazného konca zďaleka nemôžeme byť spokojní s prejavom akým sme sa prezentovali. Naša obrana nemala ani základy toho, načom pracujeme. Strácali sme veľa lôpt, nepremieňali vyložené šance. Na duhej strane treba povedať, že sme tento zápas dohrávali v našej tréningovej telocvični a hrací čas bol tiež neobvyklý. Samozrejme, že aj súper mal tieto podmienky, ale celé to bolo iné ako to načo sme zvyknutí v tejto sezóne. Každopádne sme odohrali ďalšie stretnutie, ktoré nám napomáha pretaviť tréningové skúsenosti a zručnosti do zápasu. Súperovi ďakujeme za vyrovnaný zápas, ktorý sme teraz ešte zvládi úspešne. Musíme sa mať napozore a pracovať poctivo ak si chceme náš herný prejav udržať a postupne navyšovať. Vždy by sme mali mať na pamäti, že pracujeme s deťmi, kde má prvodadú úlohu ich radosť z hry, aby sme ich pri basketbale a športe udržali počas celého života. V konečnom dôsledku vyhrá vždy ten čo vydrží aj prípadne čiastočné neúspechy“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Nedoroščíková.

Publikované: 26.3.2017 Autor: Radko Dvorščák