VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Juniorky

BK ZŠ Zvolen BK SOŠŽ Cassovia Košice 64:52 (15:17, 24:33, 47:40) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kardoheľová 17, Mihaliková 10, Rojtašová 8, Arendáčová 6, Gyuriová 4, Schmidtová 2, Krajcová 2. Tréner: J.Hricko

„V sobotu nás čakal Zvolen. Vedeli sme, že ak si chceme udržať deviatu priečku potrebujeme vyhrať. Úvod tohto duelu sme nezačali dobre. Obranný doskok nám robil veľké problémy. Druhá štvrtina bola podľa našich predstáv. Dobrá obrana a aktívna hra v útoku boli kľúčové. Polčas sme vyhrali o 9 bodov. V šatni sme si povedali, čo nás čaká v druhej polovici. Nič na čom sme sa dohodli nefungovalo. Tretia štvrtina nás stála veľa síl, no najmä psychických. Súperky boli agresívne, húževnaté a zmietli nás 23:7. V poslednej štvrtine sme odišli už aj fyzicky. Zvolen bol bojovnejší a sústredenejší. Stiahli sme síce na tri body, no chyby v kľúčových momentoch nás obrali o vytúžene víťazstvo. Bol to dobrý zápas plný vypätých situácii. Lekcia pre dievčatá a skúsenosť, ktorá ich posunie vpred. Trochu ma mrzí rozdiel 12. bodov, lebo to neodzrkadľuje reálne sily na ihrisku“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Tento zápas nezačal podľa našich predstáv. V úvode nám robilo problém odstavovanie a doskočili nám veľa lôpt. Po krátkej chvíli sme sa prebudili a polčas sme otočili v náš prospech. Vstup do druhého polčasu sa rovnal tomu prvému. Zaskočili nás aktívnou obranou, v ktorej sme sa nevedeli strelecky presadiť. V závere zápasu sme podľahli stresu, čo súperky využili a zápas skončil v ich prospech“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie J. Rojtašová.

MBK Stará Turá BK SOŠŽ Cassovia Košice 73:70 (13:27, 36:41, 53:52) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kardoheľová 20, Krajcová 14, Mihaliková 10, Schmidtová 6,  Rojtašová 5, Strompová 5, Ulianinová 4, Arendáčová 4, Gyuriová 2. Tréner: J.Hricko

„Do posledného súťažného zápasu tejto sezóny sme išli s jasným úmyslom uspieť. Bolo vidno, že baby sú odhodlané vyhrať a pobiť sa o každú loptu. Úvod patril nám. Dobrý vstup do zápasu sprevádzaný agresívnym pressingom. Polčas sme vyhrali o päť bodov. Druhá polovica sa niesla v duchu raz my raz oni. Vyrovnaný zápas plný pekných momentov na oboch stranách. V závere sa podarilo súperkám odskočiť na pár bodov, ktoré si až do konca zápasu udržali. Prehra o tri body mrzí, no bol to vyrovnaný zápas. Detaily rozhodli. Maličkosti, no pritom tak veľmi dôležité. Odohrali sme vynikajúci zápas. Dievčatá sa nemajú začo hanbiť. Bojovali do poslednej sekundy. Ukázali charakter a emócie. A to si cením. Ďakujem im za prístup, aj za vzorné reprezentovanie nášho klubu Cassovia“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J.Hricko.

„Posledný zápas našej sezóny sme odohrali proti Starej Turej. Do zápasu sme vstúpili s nasadením a bojovnosťou a polčas skončil v náš prospech. Po prestávke sa náš herný prejav zhoršil. Súperovi sme dovolili priblížiť sa. Turanky začali hrať rýchlo a bojovne a tak sme sa trápili až do konca zápasu. Zápas sme prehrali o tri body“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie N. Kardoheľová.

Mladšie žiačky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – Gdynia 90 50:53 (10:14, 14:12, 17:14, 9:13) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kobularčíková 16, Krajňáková 8, Jakabová 7, Viznerová 7, Mašlanková 6, Petrigalová 2, Findriková 2, Malindžáková 2.

„V sobotu 1. apríla odohrali naše mladšie žiačky prípravný zápas s poľským družstvom Gdynia 90. Dievčatá vstúpili na zápas plne koncentrované. Celý náš výkon zdobila hlavne skvelá práca v obrane. Zápas bol veľmi tvrdý, no dievčatá sa nezľakli a hrali rovnakú bojovnú a tvrdú hru. Hrali svoj zatiaľ najlepší zápas. V útoku sme vsadili na jednoduchú hru založenú na hoď a bež, vychádzali nám rýchle protiútoky aj keď nie všetky končili košom. Negatívom v zápase bolo, že dievčatá nedokázali zvládnuť záver zápasu pri vyrovnanom skóre, keď dve minúty pred koncom zápasu ešte vyhrávali o 4 body. Pokrok zo strany hráčok je vidieť v každom zápase. Naďalej však treba tvrdo makať na tréningu a naviazať na dnešný výkon v nasledujúcich zápasoch. Zajtra hráme ligový zápas s Tydamom a verím, že baby budú rovnako bojovať o každú loptu a ich obrana sa bude ešte zlepšovať“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Sukubová.

Fotografie zo zápasu s Gdyniou v spolupráci s Marekom Findrikom nájdete TU

Video zo zápasu s Gdyniou v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

TYDAM UPJŠ Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 13:65 (6:18, 2:25, 7:6, 0:16) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kobularčíková 18, Mašlanková 9, Katonová 8, Viznerová 8, Jakabová 6, Findriková 6, Petrigalová 4, Malindžáková 4, Kollárová 2.

TYDAM UPJŠ Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 12:56 (15:5, 15:0, 12:3, 11:4) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kobularčíková 10, Viznerová 10, Jakabová 9, Petrigalová 8, Katonová 8, Mašlanová 4, Findriková 4

„V dnešných zápasoch dievčatá vybehli na súpera s perfektnou obranou. Chuť aj sebavedomie zo zápasu s Gdyňou preniesli na zápas s Tydamom. Postupne sa však začali prispôsobovať hre súpera. Tydam však v oboch zápasoch nepustili k žiadnej akcii. V obrane si každá hráčka plnila svoje úlohy. Mrzieť nás môže vysoký počet stratených lôpt, ktoré si poctivo vydreli. V najbližších dňoch nás čaká príprava na turnaj v Ostrave“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Sukubová.

Fotografie zo zápasu s Tydamom v spolupráci s Marekom Findrikom nájdete TU

Video z 1. zápasu s Tydamom v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Video z 2. zápasu s Tydamom v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Mladšie mini žiačky

Young Angels 2006 Košice BK SOŠŽ Cassovia Košice 13:35 (4:16)

BK SOŠŽ Cassovia Košice CBK Minibuseuropa Košice 50:42 (28:16)

„Máme za sebou ďalšie kolo v prebiehajúcom ročníku súťaže. Aj keď sme boli zdravotne oslabené a na našej lavičke sedelo len 12 hráčok, zápasy sme zvládli. Som spokojná s prácou dievčat, ktorú na zápasoch odviedli. Vieme načom budeme na trénigoch pracovať, aby sme sa opäť zlepšili. Každopádne, hlavne nech sú deti zdravé a nech majú radosť zo športu a basketbalu. Sú len na začiatku možno svojej basketbalovej kariéry a našou prvoradou úlohou je vybudovať v nich hlavne pozitívny a dlhodobý vzťah k basketbalu. Verím, že tak ako ja tak aj všetci, ktorí majú dosah na toto družstvo berú výhry až ako sekundárnu záležitosť. Dôležité je vybudovať dobrý kolektív a prajné prostredie z tribúny fanúšikov, aby deti mali motiváciu a chuť sa basketbalu venovať“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Nedoroščíková.

Publikované: 4.4.2017 Autor: Radko Dvorščák