VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK Slovan Bratislava 48:62 (9:13, 9:21, 14:11, 16:17)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mackulínová 15, Migová 7, Töröková 6, Desiatniková 6, Jassová 5, Filičková 4, Lukačíková 3, Kováčová 2.

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Slabý úvod z pohľadu útoku ale aj obrany, veľa chýb v obrane a zlé riešenie zlomových situácií. Nízka aktivita v útočnej fáze zápasu.“

Lucia Kašperanová, Cassovia Košice: „K prehre dopomohlo to, že na ihrisku bola zlá komunikácia a nízka úspešnosť streleckých pokusov. Výkon družstva bol rozpačitý. Nerešpektovali sme pokyny trénera a absentovala aktívnejšia hra z podkošových priestorov.“

Fotografie zo zápasu v spolupráci s Dominikou Majerčíkovou nájdete TU

Video zo zápasu nájdete TU

Juniorky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠBK Spišská Nová Ves 45:63 (8:13, 25:23, 33:42, 45:63) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 12, Rojtašová 11, Kardoheľová 8, Mihaliková 7, Kačmárová 4, Schmidtová 3.

„Prvý polčas vyrovnaný. Opäť sme mali problém s obranným doskokom a rýchlym prechodom. No polčas sme zvládli dobre a vyhrali o dva body. Úvod tretej štvrtiny sme nezachytili. Tam súper postavil základný kameň svojho úspechu. Hoci sme sa snažili znížiť a dotiahnuť sa na súpera stále boli o krôčik pred nami. Mrzí ma jedna skutočnosť, že súper pricestoval len so siedmymi hráčkami a my sme neboli schopní ich ubehať a fyzicky vyžmýkať. Opäť našim najväčším problémom bol rýchly prechod do útoku a aktívna hra na trojkovom oblúku. Je to škoda lebo takéto zápasy sa majú doma vyhrávať. Musíme sa poučiť, lebo už o týždeň máme ďalšie kolo a chceme určite uspieť“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Vstup do zápasu bol z našej strany nekoncentrovaný. Po niekoľkých minútach sme sa však spamätali a vrátili späť do zapásu. 2. štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Po polčase to bolo na vážkach, no v závere 3. štvrtiny nastal úplny chaos. Naša hra prestala byť organizovaná, komunikácia v obrane vôbec nefungovala. Nechávali sme voľné hráčky na obvode, čo súper potrestal premenenými trojkami. To nás položilo. Robili sme zbytočné fauly, prestali sme úplne hrať a bojovať, čo nás stalo víťazstvo.“ ,vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie V. Šonková

Kadetky

ŠBK Spišská Nová Ves – BK SOŠŽ Cassovia Košice 62:61 (15:13, 29:31, 44:48) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 11/13 doskokov/, Piteková 6, Ulianinová 5, Petrušková 5, Cabanová 4 ( Komanová 15/6 doskokov/, Basová 5/6 doskokov/, Haová 4, Lukčová 4, Hudáková 2, Klimentová 0). Tréner: M.Klasovský

„Po slabšom, mierne nekoncentrovanom začiatku, sme sa postupne dostali do vedenia a ako tak sme kontrolovali hru. Žiaľ, nepodarilo sa nám súperovi odskočiť na výraznejší rozdiel a to napriek tomu, že sa nám darilo vypracovať si voľnú pozíciu pod košom, no zradilo nás zakončenie. Súper sa zakaždým dokázal dotiahnuť a v záverečných sekundách sa mu podarilo ísť do jednobodového vedenia, na čo sme už žiaľ nedokázali zareagovať. Družstvu zo Sišskej Novej Vsi gratulujem k víťazstvu“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Prvá štvrtina zápasu nám nevyšla, celá bola chaotická akoby sme nevedeli, čo máme robiť. Po zlom úvode sme sa trochu prebrali a vedenie sme obrátili na našu stranu. Ale vždy, keď sme sa dostali do vedenia sme sa uspokojili s tým ako to je a vtedy sa na nás súper dotiahol. Útočný doskok súpera nám opäť robil problémy. Našimi niekedy aj zbytočnými faulami sme im darovali veľa trestných hodov. Mali sme dobré ale aj zlé momenty a hlavne tými zlými sme ich držali v zápase. Pred zápasom nám bolo povedané, že všetky dievčatá sú mladšie ako my a myslím si, že sme sa uspokojili s tým, že to bude jasná výhra a preto náš výkon nebol taký ako by sa očakávalo. Z tohto zápasu si berieme obrovské ponaučenie a postupne sa budeme snažiť naše chyby odstraňovať, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie M. Piteková.

BAM Poprad – BK SOŠŽ Cassovia Košice 61:48 (12:4, 29:16, 51:22) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 16/7 doskokov/, Piteková 6, Komanová 4, Ulianinová 4, Cabanová 2 ( Basová 6, Petrušková 3, Hudáková 2, Klimentová, Haová, Túryová, Jančová po 0). Tréner: M.Klasovský

„Zápas sa na oboch stranách začal trochu nervózne, čo sa odzrkadlilo najamä na zakončení a na prvé body si diváci chvíľu museli počkať. Postupne sa hráčkam Popradu podarilo vypracovať si náskok, čo nás dostávalo z pohody a začali sme pôsobiť skľúčene. Aj keď sme zápas prehrali a veľa vecí nám nevyšlo podľa predstáv, mal pre nás v mnohých smeroch poučný charakter, ako pre hráčky, tak aj pre mňa osobne. Chcel by som ale vyzdvihnúť fakt, že dievčatá aj napriek nepriaznivému stavu dokázali bojovať do konca zápasu. Verím, že tento moment bude pre nich tým najlepším odkazom a že dievčatám ukázal, že basketbal hrať vedia a že nám spoločne pomôže napredovať. Popradu blahoželám k zaslúženému víťazstvu “, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„V nedeľu 23.10 sme odohrali už náš štvrtý ligový zápas. V tento deň nás čakal súboj s dievčatami z Popradu. Súpera sme poznali, nakoľko sme s nimi odohrali túto sezónu už dva priateľské zápasy. V prvej štvrtine sa dlho držal stav 0:0 vďaka dobrej obrane oboch družstiev. Súperovi sa podarilo prelomiť našu obranu, čím sme im umožnili získať náskok. Počas druhej štvrtiny sa nám podarilo znížit rozdiel bodov na štyri ale nasledne sme poľavili a dostali niekoľko ľahkých košov. V tomto duchu to pokračovalo aj v tretej štvrtine. Do štvrtej štvrtiny sme nastupovali s veľkým bodovým náskokom súpera ale zodpovednou obranou po celom ihrisku a nasadenosťou celého nášho tímu sme dokazali znížit tento nepriaznivý stav na 48:61. Dúfam, že do budúcna odstránime chyby a budeme hrať ako vo štvrtej štvrtine alebo ešte lepšie, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie A. Strompová.

Publikované: 25.10.2016 Autor: Radko Dvorščák