VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

GOOD ANGELS Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 109:22 (32:4, 28:5, 30:9, 19:4)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mackulínová 8, Filičková 4, Migová a Jassová po 3, Lukačiková 2, Kozáková 2.

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Zápas sa vyvíjal od prvej minúty presne podľa prognóz. Tlak v obrane a rýchly prechod nám robili veľké problémy. Náročný zápas ako po fyzickej tak po mentálnej stránke. Dievčatá sa musia učiť ako sa s takým tlakom vyrovnať. Určite vynikajúca skúsenosť pre nich.“

Fotografie zo zápasu v spolupráci s Ľubkou Ištoňovou nájdete TU

Juniorky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK Eilat PU Prešov 64:85 (17:23, 12:20, 13:25, 28:17) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 26, Schmidtová 10, Rojtašová 8, Kardoheľová 6, Mihaliková 6, Kačmárová 4, Šimková 4.

 „Sobotný zápas so “ženami” Prešova bol možno trošku aj súboj mladej krvi so skúsenosťami. Vedeli sme, že musíme hrať rýchlo. Žiaľ už od prvej štvrtiny to bolo presne naopak. Inkasovali sme pomerne veľa protiútokov a v útoku sme sa nedokázali presadiť do pomerne statickej zóny. Chyby sa kopili a v útoku sme boli pasívni. K miernej náprave došlo v druhej polovici zápasu. Dvihli sme intenzitu v obrane. Výsledok sme kozmeticky upravili, no spokojní určite byť nemôžeme. Dievčatá si musia uvedomiť proti komu nastupujú a čo by mali využívať. Bola to ďalšia skúsenosť pre nich. V nedeľu nás čaká Bardejov a očakávam koncentrovaný výkon.“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Zlyhali sme už v prvom polčase. Tým, že sme hrali proti vekovo starším súperkám, náš cieľ bol ubehať ich rýchlymi protiútokmi. Namiesto toho ony ubehali nás aj keď ich bolo sedem. Nerešpektovali sme trénerové slová, čo nás mrzí a tak nesieme plnú zodpovednosť za prehru.“ ,vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie J. Rojtašová .

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BKM Bardejov 82:41 (20:15, 22:12, 20:9, 20:5) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 20, Kardoheľová 17, Kačmárová 16, Rojtašová 10, Mihaliková 7, Šonková 6, Schmidtová 2, Gyuriová 2, Majerčíková 2.

 „Opäť raz vlažný a nekoncentrovaný vstup do zápasu. 15 inkasovaných bodov v prvej štvrtine je neospravedlniteľných. Nedokázali sme sa zobudiť a poriadne pritlačiť hráčky súpera. Druhý polčas sme zvládli lepšie. Súper bol fyzicky vyčerpaný, no my sme aj napriek tomu nedokázali zvýšiť intenzitu o stupeň vyššie. Bodovo to bolo lepšie a inkasovali sme len 14 bodov. Vysoká výhra možno poteší, no žiaľ s predvedenou hrou naozaj nemôžeme byť spokojní. Dievčatám gratulujem k prvej výhre.“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Do zápasu sme nástupili koncetrovane a s cieľom uspieť. Bol to súper, od ktorého sme boli basketbalovo vyspelejšie. V útoku sme už druhý deň hrali do zóny 3:2. Dnes nám to miestami vychádzalo a vedeli sme z toho skórovať. V obrane sme mali chyby, z ktorých sa musíme poučiť. Záver zápasu sme zvládli a súpera sme porazili.“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie M. Mihaliková

Publikované: 1.11.2016 Autor: Radko Dvorščák