VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

BK SOUŽ Cassovia Košice – Piešťanské Čajky 36:94 (7:28, 11:15, 10:32, 8:19) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Filičková 9, Töröková 9, Lukačiková 7, Mackulínová 4, Migová 3, Desiatniková 2, Kozáková 2

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Úvodná štvrtina patrila Čajkám. Chyby v obrane a obranný doskok nám robili veľké problémy. Druhá štvrtina bola už lepšia. Zodpovedne sme odstavovali a zvýšili aktivitu v útoku. Po polčase opäť prišiel útlm a veľa zbytočných strát nás stalo solídny výsledok. Baby hrali až do poslednej sekundy a preto ich chválim za prístup. Gratulujem Čajkám k víťazstvu.“

Fotografie zo zápasu v spolupráci s Alžbetou Strompovou nájdete TU

Kadetky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – MBK Ružomberok 46:44 (10:11, 26:29, 38:34) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Polášeková 15/17 doskokov/, Strompová 15/9 doskokov/, Ulianinová 3/8 doskokov/, Piteková 1, Cabanová 0 (Basová 7, Komanová 2, Zapletalová 2, Maximová 1, Haová 0, Lukčová 0). Tréner: M. Klasovský

„S tímom Ružomberka sme sa na začiatku tejto sezóny už mali možnosť stretnúť v prípravnom zápase. Takže sa dá povedať, že sme sa navzájom basketbalovo čiastočne poznali. Nedá sa povedať, že by v dnešnom zápase malo výrazne navrch ktorékoľvek z družstiev, čo v konečnom dôsledku odzrkadľuje aj konečný výsledok. Počas zápasu sme sa museli vyrovnať aj s nebasketbalovými problémami, keď sa hneď niekoľko dievčat sťažovalo na nevoľnosť, čo do značnej miery zúžilo našu rotáciu. Dievčatá však bojovali jedna za druhú, bolo vidieť ich veľké odhodlanie a túžbu zvíťaziť. Chcel by som aj takouto cestou oceniť aktívnu účasť lavičky, rovnako aj všetkých naších hráčok, ktoré sa do nominácie na tento zápas nedostali, no prišli svoje spoluhráčky podporiť a povzbudzovaním a pripomínaním naších pokrikov dopomohli k sústredeniu a určite aj k nášmu víťazstvu. Rovnako sa chcem poďakovať, dovolím si povedať, našemu fanklubu, ktorý nás sprevádza na všetkých zápasoch a všetkým, ktorí nás prišli v zápase podporiť“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M. Klasovský.

„Do zápasu s Ružomberkom sme vstúpili s odhodlaním vyhrať a s dobrou koncentráciou. V obrane sa nám darilo, no útok bol často urýchlený a nezorganizovaný. Celý zápas sa tak niesol v napínavom duchu, kvôli nerozhodnému stavu až do konca zápasu kde sme zabojovali a s dvojbodovým rozdielom nakoniec vyhrali“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie R. Ulianinová.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 43:37 (13:6, 13:17, 28:29) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Polášeková 12/9 doskokov/, Strompová 10/7 doskokov,7 získ.lôpt/, Ulianinová 7, Piteková 4, Cabanová 2 (Komanová 7/5 získ.lôpt/, Maximová 1, Basová 0, Haová 0). Tréner: M.Klasovský

„Úprimne musíme priznať, že sme do tohto zápasu nevstupovali práve ako favorit, no možno povzbudené včerajším víťazstvom sa dievčatá hneď v úvode zahryzli do súpera s veľkým odhodlaním, čo nás priviedlo k vedeniu 7:0 a neskôr 11:1. Po oddychovom čase sa však dievčatá z Banskej Bystrice postupne dostali do herného tempa a do konca prvej štvrtiny náskok čiastočne stiahli. Ich sila sa naplno prejavila v druhej štvrtine, kedy nám z hry nedovolili skórovať ani jediný bod. Našťastie sa im napriek tomu nepodarilo do polčasu ich náskok zvýšiť na výraznejšiu hodnotu. Počas prestávky sme si v šatni vysvetlili, ako chceme v hre pokračovať a čo a ako chceme hrať. Podarilo sa nám postupne ukrajovať zo súperovho náskoku a v závere sme sa dokázali súperovi vzdialiť na pár bodov, čo vyústilo do trochu nervózneho záveru z oboch strán. Dievčatá chcem určite pochváliť za to, že do konca tvrdo pracovali a vydreli si toto cenné víťazstvo, ktoré im veľmi prajem. Verím však zároveň, že sa týmto neuspokoja a že budú na sebe ďalej pracovať a napredovať“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M. Klasovský.

„Nedeľný zápas s Banskou Bystricou bol veľkým prekvapením asi pre každého. Z predchádzajúceho vyhratého zápasu s Ružomberkom sme boli namotivované vyhrať. Začali sme veľmi dobre. Ku koncu prvej štvrtiny súper využil svoju najväčšiu prednosť, ktorou bola výškova prevaha pod košom. Kvôli druhej bezbodovej štvrtine sme prehrali polčas o 3 body. Do druhého polčasu sme nevstúpili tou správnou nohou, no vďaka našej bojovnosti sme to otočili a vyhrali zápas. Celá štvrtá štvrtina bola o striedaní jednobodového napredovania, ktoré sa nám podarilo zlomiť 3 minúty pred koncom. Celý zápas bol vyrovnaný v obrane, preto konečný stav bol len 37:43.“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie J. Cabanová.