VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

ŠBK Šamorín – BK SOUŽ Cassovia Košice 63:46 (20:13, 13:14, 9:9, 21:10) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Töröková 10, Filičková 9, Lukačiková 7, Mončeková 7, Desiantikova 4, Mackulínová 4, Jassová 3, Kozáková 2.

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Odohrali sme dobrý zápas 33 minút. Boli sme vyrovnaným partnerom Šamorínu. Škoda, že sme v zlomových situáciách nedokázali skórovať a naopak inkasovali sme. V závere odchádzali aj fyzické sily a chýbala nám v niektorých momentoch skúsenosť. Určite nás trápil aj obranný doskok. Baby podali dobrý výkon a verím, že výkonnosť pôjde ešte hore.“

Juniorky

ŠŠK Union Press Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 49:57 (11:16, 26:33, 35:46) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 15, Rojtašová 12, Mihaliková 6, Kačmárová 6, Kardoheľová 6, Šimková 5, Schmidtová 3, Majerčíková 2, Gyuriová 2. Tréner: M. Klasovský

 „Dievčatá dnes hrali s nasadením a bolo vidieť, že do zápasu išli s odhodlaním vyhrať. Dá sa povedať, že sme priebeh kontrolovali, aj keď sme sa po zmene strán nevyhli jemnej strate koncentrácie, no v závere sme si umnou hrou udržali vedenie. Všetky dievčatá v zápase bojovali a podieľali sa na dnešnej výhre a ja verím, že ich to nakopne a povzbudí do ďalšej práce“, vyjadril sa asistent trénera junioriek Cassovie M. Klasovský.

„Vedeli sme, že tento zápas musíme vyhrať, keďže sme na tom boli po basketbalovej stránke lepšie ako súper. Snažili sme sa hrať rýchlo dopredu, čo nám aj zabezpečilo víťazstvo, keďže súperky nevládali a nestíhali sa vracať do neskôr postavenej zóny. V obrane sme robili chyby a to nám odplatili lacnými košmi. Keď sme neodstavili, nezískali sme ani loptu keďže na ich strane bola aj výšková prevaha. Zápas sme dotiahli do úspešného konca, ale myslím si, že sme mohli vyhrať aj väčším bodovým rozdielom“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie S. Arendáčová.

CBK Minibuseuropa KE – BK SOŠŽ Cassovia Košice 67:71 (17:27, 34:46, 55:52) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 20, Kardoheľová 17, Rojtašová 14, Mihaliková 9, Schmidtová 5, Kačmárová 5, Gyuriová 1. Tréner: J. Hricko

„Vynikajúci vstup do zápasu a dobrá úspešnosť striel z poľa postavili základ úspechu. Celý zápas sme kontrolovali my a udávali tempo až na tretiu štvrtinu, v ktorej sme poľavili a zbytočne strácali koncentráciu. Súper sa dotiahol v druhej polovici, ba dokonca aj viedol. No ‘bojovníčky’ z Cassovie to nenechali len tak, rýchlym prechodom a zvýšenou intenzitou v obrane to vrátili naspäť do našich rúk. Záver zápasu sme zvládli fyzicky aj takticky lepšie a vyhrali zaslúžene. Dôležité víťazstvo nielen čo sa týka bodov v tabuľke, ale aj psychická vzpruha pre kolektív.“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Od prvej sekundy sme vstúpili do zápasu koncentrovane, zodpovedne s cieľom vyhrať, čo bolo aj kľúčom k nášho úspechu.Vďaka aktivite v obrane, rýchlemu prechodu a premeneným strelám sme dokázali udávať tempo hry takmer celý zápas. V tretej štvrtine sme síce poľavili, čo nás stálo aj vydretý bodový náskok, no v závere sa nám podarilo zápas zlomiť a vďaka našej veľkej bojovnosti a tímovej spolupráci sme zápas dotiahli do vytúženého víťazného konca“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie I. Kačmárová.

Mladšie žiačky

BK SOŠŽ Cassovia KošiceCBK Minibuseuropa KE 18:77 (6:18, 2:17, 6:16, 4:26)

BK SOŠŽ Cassovia Košice:  Mašlanková 4, Katonová 4, Kobularčíková 3, Jakabová 2, Mačičáková 2.

BK SOŠŽ Cassovia KošiceCBK Minibuseuropa KE 15:63 (6:22, 2:8, 3:16: 4:17)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mačičáková 5, Krajňáková 3, Malindžáková 3, Hiráková 2, Mašlanková 2.

„Do sobotňajších  zápasov sme šli až s príliš veľkým rešpektom a strachom pred súperom. Dievčatá mali od začiatku zápasu zakríknutý herný prejav a nepremieňali ani ľahké koše. Náš súper hral agresívnu a presnú hru a my sme na ňu ťažko reagovali. Máme na čom ďalej pracovať. Napriek tomu chcem pochváliť všetky dievčatá. Bojovali, snažili sa aj keď bolo vidieť, že súper je skúsenejší. Verím, že postupom času, v odvete a na ďalšiu sezónu sa náš výkon aj herný prejav priblíži k tímu CBK a budeme hrať vyrovnanejšiu hru“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Sukubová.

Fotografie zo zápasu s CBK v spolupráci s Marekom Findríkom nájdete TU

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radko Dvorščákom nájdete TU

Video zo zápasu s CBK v spolupráci s Radovanom Kobularčíkom nájdete TU

Mladšie mini žiačky

Young Angels KE  –  BK SOŠŽ Cassovia Košic 44:46 (10:8, 3:12, 12:10, 19:16)

BK SOŠŽ Cassovia KošiceCBK Minibuseuropa KE 55:52 (17:17, 10:13, 15:14, 13:8)

 „Na toto naše prvé oficiálne stretnutie v novej sezóne sme sa už dlho tešili. Som rada, že dievčatá ako aj rodičia chápu podstatu tejto našej dlhodobej koncepčnej práce. Samozrejme sme spokojní, že sme v oboch stretnutiach dokázali aj keď len tesne, no predsa vyhrať. Na druhej strane ešte viac ma teší, že v Košiciach sa v tejto vekovej kategórií stretlo toľko detí, ktorým basketbal učaroval. Dáva nám to nesmierny základ pre budúcnosť slovenského basketbalu. Dôležité je, že sa deti basketbalom bavili a odohrali sa všetky stretnutia vo vyrovnanom duchu. Už teraz sa tešíme na ďalšie kolá v ktorých to bude zase všetko otvorené a nech sa deje čokoľvek basketbal milujeme a budeme sa mu venovať či už vyhráme alebo prehráme, nakoľko v tejto vekovej kategórií sú víťazstva tým najposlednejším faktorom prečo sa športu venujem“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Nedoroščíková.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radko Dvorščákom nájdete TU

Publikované: 15.11.2016 Autor: Radko Dvorščák