VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Kadetky

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK SOŠŽ Cassovia Košice 63:24 (11:6, 27:10, 49:17) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 7/7 získ.lôpt/, Piteková 5, Maximová 5, Ulianinová 3/6 získ.lôpt/, Polášeková 2 (Petrušková 2, Basová, Jančová, Haová, Lukčová, Komanová, Cabanová). Tréner: M.Klasovský

„Zápas odzrkadlil asi najviac – “Po hodoch býva bruchabôľ”. Po domácom víťazstve s týmto súperom sme žiaľ dnes na ich palubovke pôsobili až príliš ustráchane na to, aby sme dievčatám z Bystrice dokázali dostatočne vzdorovať. Nezačali sme zle, no nedarilo sa nám presne zakončiť ani z vyložených pozícií, na ktoré sme sa vždy dosť natrápili. Naopak Bystričankám padalo takmer všetko a zaslúžene vyhrali“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Do zápasu sme vstupovali s motiváciou kvôli predošlej výhre s týmto súperom. Ale už pri vstupe do zápasu sa nám nedarilo. Strácali sme lopty, nedokázali sme premieňať koše a veľkou častou chybou boli kroky. Držali sme sa signálov a pri možnostiach vniku sme to nevyužili. V 3/4 sa nám darilo viac, dávali sme body spod koša a zmenšili sme ich náskok. Aj keď sa nám v zápase nedarilo, povzbudzovali sme sa a snažili bojovať až do konca.“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie D. Haová.

Young Angels Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice 77:47 (20:16, 35:22, 49:34) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 12/7 doskokov/, Komanová 10, Ulianinová 8, Basová 6, Cabanová 0 (Polášeková 6, Piteková 3, Maximová 2,  Petrušková 0). Tréner: M.Klasovský

„Dievčatám nemôžem uprieť snahu a bojovnosť. Myslím si, že sme boli súperovi vyrovnanejším súperom, ako to ukazuje výsledok. Žiaľ, urobili sme veľké chyby pri návrate do obrany a dovolili sme súperovi až príliš veľa jednoduchých zakončení z rýchleho protiútoku. Myslím, že to asi nakoniec najviac ovplyvnilo konečný výsledok zápasu.“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„V sobotu nás čakalo košické derby so súperom Young Angels. Vedeli sme, že tento zápas nebude ľahké odohrať, no napriek tomu sme nemali pred zápasom žiaden strach. Práve naopak, do zápasu sme nastúpili s odhodlaním vydať zo seba na ihrisku to najlepšie, čo vieme. Prvé minúty stretnutia si nikto nedokázal ani tipnúť, kto bude víťazom. Každou odohratou minútou si obe družstvá dokazovali, že majú na to, vybojovať si výhru pre svoj tím. Súperky využili ich silnú stránku vybiehať do rýchlych protiútokov, na ktoré sme časom doplatili. V niektorých minútach sme sa zbytočne unáhlili a stratili pár dôležitých lôpt. Aj keď bol stav v poslednej štvrtine dá sa povedať konečný, nevzdávali sme sa do poslednej sekundy, ale bojovali sme za náš tím“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie P. Petrušková.

Fotografie zo zápasu nájdete TU

BKM Bardejov – BK SOŠŽ Cassovia Košice 47:72 (10:13, 27:31, 32:59) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Polášeková 22/8 doskokov, 6 získ.lôpt/, Ulianinová 13/5 získ.lôpt/, Strompová 7/6 doskokov/, Haová 7, Maximová 2 (Petrušková 7, Komanová 7,  Lukčová 5, Čavarová 2, Jančová, Zapletalová, Túryová ). Tréner: M.Klasovský

„Vstup do zápasu nebol z našej strany úplne najlepší. Bol to už náš tretí zápas v priebehu štyroch dní a možno aj preto sme sa rozbiehali pomaly a v podstate až do polčasu sme sa so súperom naťahovali. V tretej štvrtine sa nám nakoniec podarilo zlomiť odpor súpera a vypracovali sme si dostatočný náskok, ktorý sme si už udržali do konca zápasu“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Je mi ťažko sa vyjadriť k zápasu s Bardejovom, pretože dievčatá proti ktorým sme dnes hrali sú spolu krátko a dobre ich nepoznáme. Do Bardejova sme išli pozitívne naladené a s rovnakým cieľom ako vždy-cieľom vyhrať. Do polčasu bol stav vyrovnaný pre chaotickú hru z našej aj ich strany. Po 2. štvrtine sme sa skoncentrovali a začali hrať svoju hru. Náš súper už nevládal a to sme okamžite využili. V rýchlych protiútokoch sme získali veľa bodov. Ubehali sme ich až tak, že v útoku sme často boli 4 proti 2. Odskočili sme veľkým bodovým rozdielom, čím sme dali možnosť mladším spoluhráčkam, ktoré nemajú toľko príležitostí byť na ihrisku. Dnešná hra sa skončila naším víťazstvom so stavom 72:47. Za dnešnú snahu ďakujem mojím babám a trenérovi“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie M. Polášeková.

Publikované: 21.11.2016 Autor: Radko Dvorščák