VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

BAM Poprad – BK SOŠŽ Cassovia Košice 50:45 (18:8, 12:6, 12:11, 8:20) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Filičková 15, Lukačíková 8, Jassová 7, Mackulínová 5, Töröková 4, Migová 4, Desiatniková 2.

Ján Hricko, Cassovia Košice: „Ťažko sme sa rozbiehali a vôbec nám nevyšiel vstup do zápasu. Cely prvý polčas sme ťahali za kratší koniec. Hrali sme v útoku pomaly, nedôrazne ale hlavne nám chýbala disciplína. Dôkazom toho je 18 strát za polčas. Tretiu štvrtinu sme sa zobudili hoci bola vyrovnaná, začali sme viac atakovať súperov kôš. Posledná štvrtina bola najlepšia z našej strany, no opäť v zlomových momentoch sme zlyhali. Chýbal nam líder aj skúsenosti. Aj napriek rozdielu len troch bodov v závere sme nedokázali zvrátiť tento zápas a vyhrať ho. Je však veľmi ťažké vyhrať zápas, ktorý začneme štvrtinou 18:8 a stratíme 30 lôpt.“

Fotografie zo zápasu v spolupráci s Alojzom Handzušom nájdete TU

Kadetky

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BAM Poprad 64:45 (12:6, 28:19, 45:28) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 30/12 doskokov,7 získ.lôpt/, Polášeková 9/6 doskokov/, Maximová 8, Ulianinová 3/6 doskokov/, Piteková 0 (Basová, Haová, Cabanová po 4, Čavarová, Lukčová, Túryová, Hrabová). Tréner: M.Klasovský

 „Dnes sme sa opäť mali možnosť konfrontovať so súperom z Popradu. Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, čím sme možno zaskočili aj hráčky súpera a prvú štvrtinu sme vyhrali 12:6. I napriek snahe Popradčaniek ešte zvrátiť zápas, dievčatám sa podarilo udržať si bojovnosť a nasadenie počas celého zápasu, za čo ich chem pochváliť. Vďaka dobrému kolektívnemu výkonu, i ‘bodovým hodom ;)’ jednotlivkýň sme nakoniec zaknihovali víťazstvo“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„V sobotu 3. decembra sme odohrali už druhý ligový zápas s Popradom. Po minulej prehre sme vstupovali do zápasu so sústredenosťou a bojovnosťou napraviť našu chybu, čo sa nám aj odvďačilo. Zo začiatku sme viedli a v takomto duchu to pokračovalo celý prvý polčas. Do druhého polčasu sme vstúpili nesústredené, čo súper využil a dotiahol náš získaný náskok. Vďaka trénerovým slovám a povzbudzovaniu z publika od rodičov a spoluhráčok sme sa spamätali. Podarilo sa nám znovu nadobudnúť náskok a aj ho zvýšiť. Nakoniec sme spoločnými silami doviedli stretnutie do víťazného konca so stavom 64:45“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie A. Strompová.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŠBK Spišská Nová Ves 49:43 (11:18, 32:24, 38:31) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Polášeková 15/15 doskokov/, Maximová 11, Strompová 11/7 získ.lôpt/, Ulianinová 8, Cabanová 0 (Petrušková 3, Haová a Lukčová po 2). Tréner: M.Klasovský

„Asi uvedomujúc si dôležitosť zápasu doň dnes dievčatá vstúpili nie práve najlepšie, keď sme po prvej štvrtine prehrávali už o 7 bodov. Svoje určite zohrala aj únava po včerajšom ťažkom zápase. Počas prvej prestávky sa nám však podarilo upokojiť sa a upriamiť svoje sústredenie na našu hru. Možno aj to malo za následok, že sme druhú štvrtinu vyhrali 21:6. Napriek veľkému úsiliu súpera sa nám nakoniec podarilo udržať si vedenie a zvíťaziť“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

„Do nedeľňajšieho zápasu so SNV sme vstupovali s veľkou motiváciou vyhrať aj vďaka sobotňajšej výhre s Popradom. Prvú štvrtinu sa nám veľmi nedarilo, hneď zo začiatku sme dostali zbytočné koše a robili sme zbytočné chyby, útok bol príliš unáhlený. No aj tak sme to nevzdali a nenechali súpera, aby nás podcenil a v druhej štvrtine sme zlepšili obranu aj útok. Náš súper znervóznel a začal robiť chyby, my sme využili šancu a podarilo sa nám získať malý náskok aj vďaka výškovej prevahe našich hráčok. Náskok sme udržiavali po celý čas. Zápas sa tak niesol v napínavom duchu, ale nakoniec sme ho dotiahli do víťazného konca“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie I. Turyová.

Mladšie žiačky

BK Kovohuty Krompachy – BK SOŠŽ Cassovia Košice 14: 59 (4:16, 0:20, 7:10, 3:13)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Viznerová 13, Kollárová 10, Jakabová 8, Krajňáková 7, Mašlanková 7, Kobularčíková 6, Mačičáková 4, Petrigalová 2, Findriková 2.

BK Kovohuty Krompachy – BK SOŠŽ Cassovia Košice 7:70 (2:10, 1:22, 0:18, 4:20)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Viznerová 22, Jakabová 16, Kobularčíková 8, Kollárová 6, Findriková 5, Krajňáková 4, Petrigalová 4, Mačičáková 3, Mašlanková 2.

„Do prvého zápasu sme nastúpili nekoncentrovane, bez iskry a agresivity. Rozbiehali sme sa veľmi pomaly. Dievčatám chýbala presná koncovka po pekných akciách a chýbal nám doskok podkošových hráčok. V druhom zápase dievčatá spresnili streľbu a získali veľa lôpt v obrane. Celkovo obrana v druhom zápase bola výborná. Hráčky čítali hru súpera, nebáli sa kontaktu so súperom a pekne si vypomáhali“, vyjadrila sa trénerka družstva Cassovie P. Sukubová.

Publikované: 7.12.2016 Autor: Radko Dvorščák, Titulka: Alojz Handzuš