VÝSLEDKY CASSOVIE Z VÍKENDU

Extraliga Ženy

NR-CASSBKM Junior UKF Nitra – BK SOUŽ Cassovia Košice 75:52 (18:11, 10:11, 28:13, 19:17)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Lukačiková 14, Mackulínová 14, Kozáková 7, Töröková 7, Migová 5, Desiatniková 1, Filičková, Mončeková, Terezková.

Trojky: 4 – 5, TH: 21/24 – 9/17, fauly: 24 – 24, 5 OCH: Migová (C).

„Zápas mal rýchle tempo a dobrú kvalitu. Nitra má mladé družstvo, hrali aktívne do koša a veľmi aktívne bránili. Z našej strany bol prvý polčas v poriadku, v druhom sme sa rozpadli určite fyzicky, čo mi je veľmi ľúto a nedokázali sme sa vysporiadať s tlakom v

Kadetky

dav

dav

BK SOŠŽ Cassovia Košice – ŽBK Rožňava 63:74 (23:22, 50:35, 58:48) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 18(8 doskokov), Maximová 8, Petrušková 7, Piteková 6, Ulianinová 2 (Hudáková 12, Komanová 7, Basová 3, Klimentová 0, Lukčová 0, Zapletalová 0, Čavarová 0). Tréner: M.Klasovský

„Do prvého ligového zápasu sa nám nepodarilo vstúpiť tak koncentrovane, ako sme si predsavzali, no v priebehu prvého polčasu sme dokázali prevziať kontrolu nad stretnutím, čo vyústilo do polčasového náskoku 15 bodov. Nanešťastie sme sa počas polčasovej prestavky pravdepodobne uspokojili s výsledkom v predstavách, že je zápas už rozhodnutý. Avšak basketbalový zapas sa nehrá len jeden polčas a tak sa s pribúdajúcim časom tímu z Rožňavy darilo postupne ukrojovať z nášho náskoku, čo hráčkam súpera dávalo krídla a naopak naše hráčky uvádzalo čím ďalej tým viac pod tlak, s ktorým sme sa ku koncu zápasu nedokázali vyrovnať. Najväčšie problémy nám robil útočný doskok súpera a taktiež veľký počet stratených lôpt. Hráčkam nemôžem uprieť snahu, pokúšali sa v závere ešte výsledok nejak zvrátiť, no žiaľ nervozita im zväzovala ruky. Je však vhodné si tiež uvedomiť fakt, že väčšina hráčok doposiaľ nepôsobila v pozícii, v ktorej by zodpovednosť za stretnutie bola primárne v ich rukách. Je to ale pozícia, na ktorú si budú musieť postupne zvyknúť a ja verím, že sa postupne spoločne navzájom budeme posúvať ďalej a zlepšovať sa. Rád by som sa touto formou chcel poďakovať “našim” rodičom a priaznivcom, ktorí si našli cestu do našej haly a prišli nás povzbudiť. Bolo ich počuť a dodávalo nám to energiu. Mrzí ma, že sme sa im za to nedokazali odvďačiť lepším výkonom. Súperovi blahoželám k víťazstvu.“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

ŽBK Rožňava – BK SOŠŽ Cassovia Košice 56:65 (12:15, 27:26, 46:47) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Ulianinová 16, Strompová 9, Basová 7, Petrušková 2, Maximová 0 (Polášeková 12 (8 doskokov), Komanová 9 (10 doskokov), Hudáková 6, Klimentová 2, Lukčová 2, Zapletalová 0, Čavarová 0). Tréner: M.Klasovský

„Napriek poučeniu sa zo včerajšieho zápasu, a po odhodlaní faktor útočných doskokov súpera a zbytočných stratených lôpt eliminovať, sme do zápasu vstúpili veľmi nekoncentrovane. Hra sa postupne vyrovnala a taký bol po dlhú dobu aj priebežný stav zápasu. Až v záverečnej štvrtine sa nám podarilo vytvoriť si mierny náskok, ktorý sa nám podarilo udržať až do konca zápasu. Sebakriticky musím priznať, že náš herný prejav nebol zatiaľ úplne najlepší a že máme na čom pracovať, no opäť nemôžem hráčkam uprieť snahu. Teší ma, že aspoň dnes sa nám podarilo našim fanúšikom dopriať víťazstvo, keďže merali cestu za nami do Rožňavy a svojim povzbudzovaním zvádzali na tribúne svoj vlastný “zapas” s fanúšikmi Rožňavy a nám v hale domácich dokázali vytvoriť priam domácu atmosféru, za čo im za celý tím chcem poďakovať.“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M.Klasovský.

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Barborou Bohušovou nájdete TU

Mladšie žiačky

Bardejov fotoNaše mladšie žiačky odštartovali svoju sezónu víťazne. Vycestovali do Bardejova, kde odohrali dva zápasy s domácim družstvom BKM Bardejov. V oboch zápasoch jasne dominovali. Dievčatá vynikali skvelou obranou. V útoku nepremenili veľa ľahkých košov, ktoré nás môžu v ťažkých zápasoch mrzieť.

BKM Bardejov – BK SOŠŽ Cassovia Košice 10:62 (1:14, 6:1, 0:20, 3:14)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kobularčíková 18, Kollárová 10, Mašlanková 8, Jakabová 8, Katónová 6,  Findriková 4, Mačičáková 4, Petrigalová 2, Macáková 2.

BKM Bardejov – BK SOŠŽ Cassovia Košice 6:79  (0:18,0:12, 0:29, 6:20)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Mačičáková 22, Kobularčíková 14, Jakabová 9, Katónová 8, Viznerová 8, Findríková 6, Kollárová 4, Mašlanková 4, Macáková 2, Petrigalová 2.

Hodnotenie zápasu z pohľadu našich dievčat (Tami, Peťka, Kivi, Sasi, Katu, Mašla, Ninka, Sára, Kika, Maco a Verča):

„V prvom zápase sme mali silnú obranu, ale nepadali nám koše. Po 1. štvrtine sme vyhrávali 14:2. Koše nám nepadali, lebo sme boli rozptýlené a nesústredené. Nakoniec sme si zaspievali ciki caki a boli sme šťastné z výhry.V druhom zápase sme už vedeli čo nás čaká a náš cieľ bol dať 80 bodov a nedostať viac ako 10. Inšpirovať nás prišli aj mamičky s čokoládkami. Tie čokoládky zabrali a svoju obranu a útok sme zlepšili. Nakoniec sme vyhrali 79:6 a znovu si zaspievali ciki caki.“

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Radovan Kobularčíkom nájdete TU

Mladšie mini žiačky

14643045_10205429854704193_686230963_nMladšie mini žiačky odohrali v tento víkend svoj druhý prípravný turnaj zorganizovaný ich obetavou trénerkou Petrou Nedoroščíkovou. Turnaj sa odohral v Košiciach v sobotu 8.10.2016 za účasti družstiev Cassovie, CBK Košice, ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa a ŽBK Rožňava. Každé družstvo odohralo v tento deň tri stretnutia plné krásnych basketbalových momentov.

„Chcem vyzdvihnúť ochotu a záujem každého trénera, ktorý s touto generáciou pracuje. Teší ma, že sme sa stretli v takom počte a mohli sme si krásne zahrať a pripraviť deťom basketbalové podujatie. Verím, že naša vzájomná spolupráca bude pretrvávať naďalej a pripravíme aj ďalšie stretnutia. Potešilo ma, že v tento deň sa basketbalu venovalo okolo 50 detí ročníka narodenia 2006 a ml. Už teraz sa teším na stretnutia, ktoré odohráme v sezóne či už na turnajoch, oficiálnych stretnutiach pod hlavičkou SBA, alebo na treťom ročníku Minibasketbalovej ligy, ktorá v Košiciach odštartuje už v sobotu 22.10.2016“ vyjadrila sa trénerka Cassovie a organizátorka P. Nedoroščíková.

Publikované: 10.10.2016 Autor: Radko Dvorščák