BK SOŠŽ Cassovia Košice 57 - 52 BAM Poprad
13 apr 2016 - 18:00Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Radko Dvorščák, asistent trénera BK SOŠŽ Cassovia Košice:

V prvom rade chcem zagratulovať babám ako aj všetkým čo sa snažia, aby Cassovia fungovala a robila basketbal k dnešnému veľkému víťazstvu. Vedeli sme, že zápas nebude jednoduchý a chceli sme túto sériu ukončiť a získať tak možnosť zabojovať po dlhých rokoch o piatu priečku. Priebeh zápasu bol vyrovnaný a rozhodovali maličkosti, ktoré sme dokázali nakloniť na svoju stranu. Dievčatá hrali srdcom a s chuťou, keďže vedeli, že s Popradom dokážu vyhrať aj keď v úvode ligy to tak nevyzeralo. Každopádne sa vytvorila perfektná skupina s výbornou atmosférou v šatni, ktorá sa už teraz teší na boje o piatu priečku.

Alexandra Mončeková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Boli sme pripravené, že Poprad bude hrať tvrdo a agresívne, pretože im išlo o veľa a boli pod tlakom. Snažili sme sa hrať s rozumom, vyvarovať sa zbytočným stratám a hrať organizovanú hru. Miestami sme sa však prestávali koncentrovať a urobili sme pár zbytočných chýb, ktoré súper využil. Sme však šťastné, že sme túto ťažkú sériu dobojovali do úspešného konca a máme príležitosť po dlhej dobe hrať o piate miesto.

Vyjadrenie hostí

Igor Skočovski, tréner BAM Poprad:

Maličkosti dnes rozhodovali, ale nemám čo vyčítať hráčkam, bojovali, chceli ale nešlo. Výkon bol dobrý až na chybičky pri realizácii spod koša. Cassovii gratulujem a držím palce v ďalšom priebehu súťaže.

Adela Kudličková, hráčka BAM Poprad:

Situáciu sme si zhoršili, keď sme na domácej palubovke prehrali a súperovi sme tak dali obrovskú výhodu. Súperovi padlo veľa trojkových pokusov. V prvom polčase sme im dovolili hádzať veľa trestných hodov. Snažili sme sa bojovať od prvej sekundy zápasu a hrať čo najlepšie ako sa dalo. Play off vie byť veľmi zradné čo sme aj pocítili.