BK EILAT PU Prešov (ms) 63 - 44 BK SOŠŽ Cassovia Košice
11 dec 2016 - 11:30......JUNIORKY.....Prešov, ŠH PU Športová 10

BK EILAT PU Prešov – BK SOŠŽ Cassovia Košice 63:44 (19:18, 28:27, 45:33) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Arendáčová 24, Kardoheľová 7, Mihaliková 5, Rojtašová 4, Gyuriová 3, Strompová 1. Tréner: J. Hricko

 „Nedeľný zápas proti Prešovu sme začali ostro s nasadením. Využívali sme najmä prienikovu hru a rýchly prechod. Prvý polčas bol z našej strany naozaj dobrý. Škoda zbytočných strát a miestami sme zabúdali odstavovať súperky po vystrelenej lopte. Druhá polovica bola striedavo dobrá aj zlá. Mali sme dobre momenty ale aj slabé chvíľky. Odohrali sme v celku dobrý duel aj keď prehra o 19 bodov neodzrkadľuje reálny priebeh zápasu. Hrali sme proti starším hráčkam, takže baby sa nemajú za čo hanbiť. Práve naopak bojovali až do konca a miestami riadne potrápili súperky. Opäť vynikajúca skúsenosť, ktorá nám pomáha napredovať. Máme za sebou úspešný vikend a už sa tešíme na zaujímavé zápasy v novom roku“, vyjadril sa tréner junioriek Cassovie J. Hricko.

„Do zápasu sme vstúpili odhodlane a koncentrovane. Chceli sme potrápiť súpera a uhrať čo možno najlepší výsledok. Úvod zápasu sme zachytili a vedeli sme hrať rýchlo a aktívne čo dokazuje aj polčasový rozdiel jedného bodu. V druhom polčase nás súper zaskočil agresivnejšou obranou čo viedlo k zbytočným stratám a jednoduchým košom Prešovčaniek. Celý zápas sme bojovali s útočným doskokom súpera, ktorým sme im dávali ďalšie šance na zakončenie. Súperky boli o poznanie skúsenejšie no dokázali sme hrať vyrovnane aj keď záver sme nezvládli“, vyjadrila sa hráčka junioriek Cassovie B. Gyuriová.