BK SOŠŽ Cassovia Košice 57 - 54 BK ŠKP 08 B.Bystrica
23 apr 2016 - 15:00Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Ján Hricko, tréner BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Vstup do zápasu nám nevyšiel. Začali sme vlažne. Súper nás predčil vo všetkých individuálnych činnostiach. Druhý polčas sme zrýchlili prechod do útoku a začali využívať našu výškovú prevahu. Aj v druhom polčase sme sa dopustili taktických chýb, ktoré nás skoro stali zápas. Musím konštatovať, že sme utrpeli víťazstvo. Výhra teší ale s predvedenou hrou nemôžeme byť spokojní.

Barbora Gyuriová, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice:

Úvod zápasu nám nevyšiel. Súper sa hneď v úvode chytil strelecky. Naša hra v útoku bola zbrklá a neorganizovaná čo viedlo k stratám. Po polčase sme sa dokázali viac koncentrovať a organizovali sme viac a taktiež sme súperovi nedovolili toľko voľných streleckých pozícii. Výsledok sme dokázali v poslednej štvrtine zvrátiť a nenechali sme sa pripraviť o víťazstvo.

Vyjadrenie hostí

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Začiatok zápasu nám vyšiel veľmi dobre a postupne sme si vypracovali pekný bodový náskok. Košičanky sa však nemienili vzdať a súboj mal v sebe stále dávku napätia. V druhom polčase sme sa dostali do „foul trouble“ a súper to umnou hrou využil. Za kľúčovú postavu by som označil skúsenú Timkovú, ktorá dnes predviedla slušný výkon a dotiahla svoje družstvo k celkovému úspechu. Gratulujem Košiciam k výhre, no my za žiadnych okolností zbrane neskladáme. Sériu sa pokúsime v stredu na Štiavničkách vyrovnať.

Katarína Piperková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Zápas sa začal na oboch stranách opatrne ale nám sa podarilo vytvoriť si mierny náskok. Na polčase sme vyhrávali o 7 bodov, ale potom sa naša hra zmenila. Súper využíval výškovú prevahu pod košom. Nevedeli sme ich pod košom eliminovať a to v konečnom dôsledku rozhodlo. Séria sa hrá na 3 víťazstva a ešte je všetko otvorené.