BK SOŠŽ Cassovia Košice 43 - 37 BK ŠKP 08 Banská Bystrica
06 nov 2016 - 10:00......KADETKY..... Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 43:37 (13:6, 13:17, 28:29) Štatistika zo zápasu

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Polášeková 12/9 doskokov/, Strompová 10/7 doskokov,7 získ.lôpt/, Ulianinová 7, Piteková 4, Cabanová 2 (Komanová 7/5 získ.lôpt/, Maximová 1, Basová 0, Haová 0). Tréner: M.Klasovský

„Úprimne musíme priznať, že sme do tohto zápasu nevstupovali práve ako favorit, no možno povzbudené včerajším víťazstvom sa dievčatá hneď v úvode zahryzli do súpera s veľkým odhodlaním, čo nás priviedlo k vedeniu 7:0 a neskôr 11:1. Po oddychovom čase sa však dievčatá z Banskej Bystrice postupne dostali do herného tempa a do konca prvej štvrtiny náskok čiastočne stiahli. Ich sila sa naplno prejavila v druhej štvrtine, kedy nám z hry nedovolili skórovať ani jediný bod. Našťastie sa im napriek tomu nepodarilo do polčasu ich náskok zvýšiť na výraznejšiu hodnotu. Počas prestávky sme si v šatni vysvetlili, ako chceme v hre pokračovať a čo a ako chceme hrať. Podarilo sa nám postupne ukrajovať zo súperovho náskoku a v závere sme sa dokázali súperovi vzdialiť na pár bodov, čo vyústilo do trochu nervózneho záveru z oboch strán. Dievčatá chcem určite pochváliť za to, že do konca tvrdo pracovali a vydreli si toto cenné víťazstvo, ktoré im veľmi prajem. Verím však zároveň, že sa týmto neuspokoja a že budú na sebe ďalej pracovať a napredovať“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie M. Klasovský.

„Nedeľný zápas s Banskou Bystricou bol veľkým prekvapením asi pre každého. Z predchádzajúceho vyhratého zápasu s Ružomberkom sme boli namotivované vyhrať. Začali sme veľmi dobre. Ku koncu prvej štvrtiny súper využil svoju najväčšiu prednosť, ktorou bola výškova prevaha pod košom. Kvôli druhej bezbodovej štvrtine sme prehrali polčas o 3 body. Do druhého polčasu sme nevstúpili tou správnou nohou, no vďaka našej bojovnosti sme to otočili a vyhrali zápas. Celá štvrtá štvrtina bola o striedaní jednobodového napredovania, ktoré sa nám podarilo zlomiť 3 minúty pred koncom. Celý zápas bol vyrovnaný v obrane, preto konečný stav bol len 37:43.“, vyjadrila sa hráčka kadetiek Cassovie J. Cabanová.

Fotografie zo zápasu s BB v spolupráci s Radko Dvorščákom nájdete TU

Publikované: 7.11.2016 Autor: Radko Dvorščák