BK SOŠŽ Cassovia Košice 59 - 60 BK ŠKP 08 Banská Bystrica
30 sep 2015 - 17:30Športová Aréna SOŠŽ, Palackého 14, Košice

Vyjadrenie domácich

Dragan Ristanovič, tréner BK SOŠŽ Cassovia Košice

Rozhodli posledné dve minúty zápasu. Zápas bol náš, no našou nekoncetrovanosťou sme nedokázali premieňať ľahké koše. Prvých 35 minút to bol dobrý zápas. Koncový výsledok bol dôkazom straty sebaistoty a sebadôvery. Nevešame hlavu treba natom zapracovať.

Zuzana Ivančáková, hráčka BK SOŠŽ Cassovia Košice

Žiaľ o konečnom výsledku rozhodla slabá koncentrácia posledné dve minúty stretnutia. Počas celého zápasu sa až príliš často stiredali silné momenty s tými slabými. Mali sme problém udržať koncentráciu na hru dlhšie obdobie, aby sme dokázali zlomiť súpera. Pozitívne hodnotím zlepšenie našej tímovej obrany.

Vyjadrenie hostí

Milan Špiner, asistent trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica

Vedeli sme, že zápas bude vyrovnaný a čakali sme, že budú rozhodovať maličkosti. Po kvalitných 18. minútach sme si vybudovali 10 bodový náskok, no zbytočnými chybami sme do polčasu umožnili súperovi skresať manko na 4 body. To dalo košičankám krídla a v tretej štvrtine otočili priebeh stretnutia a dostali sa až do 7 bodového vedenia. Je veľmi pozitívne, že sme dokázali dať hlavy hore a nevzdali sme sa. Krok za krokom sme sťahovali a nakoniec sme misky váh preklopili znovu na našu stranu a zápas sme dotiahli do vytúženého konca. Babám gratulujem a som rád, že prvá výhra prišla už v druhom kole. Verím, že nás to nakopne a dodá to do kabíny potrebnú pohodu a energiu.

Alica Moravčíková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica

Hneď od začiatku zápasu sme nastúpili plne sústredené, určovali sme si vlastné tempo hry čo sa ihneď prejavilo síce nie veľkým, no pre nás veľmi povzbudivým náskokom. V obrane sme hrali tvrdo a bojovne, v útoku sme zas dodržiavali všetky naše zásady. Posledné dve minúty pred koncom druhej štvrtiny sa však naša bojovnosť a koncentrácia ako keby vytratili a tak sme odchádzali do šatne len so štvorbodovým náskokom. Tretia štvrtina pokračovala podobne ako koniec druhej a naše súperky sa dostávali do vedenia o 7 bodov. Nedokázali sme sa chytiť v obrane a ani v útoku premeniť voľné strely. Až v 2 minúte poslednej štvrtiny sme premenili pár striel, čo nás nabudilo a pomaly sme sťahovali ich náskok. Ku koncu sme opäť viedli o 4 body. I keď ešte v posledných sekundách dokázala Timková premeniť strelu za 3 body, my sme sa pokojne mohli tešiť z nášho prvého víťazstva tejto sezóny a to na palubovke súpera.