ŠŠK UNION Press KE 42 - 48 BK SOUŽ Cassovia KE
29 apr 2016 - 18:00Košice, ŠH Loko, Čermeľská

V piatok 29.4.2016 odohrali kadetky Cassovie predohrávané stretnutie predposledného kola kadetskej ligy s mestským „rivalom“ z Unionu. Zápas sa odohral v telocvični, ktorú miestni poznájú pod názvom „Loky“.

„Stretnutie bolo ako sme aj očakávali vyrovnané. Uspieť na palubovke súpera si vždy vyžaduje viac energie. Keďže súpera poznáme detailne vedeli sme s čím na nás môže vybehnúť. Poznali sme ako jeho silné tak aj slabé stránky a zápas sme chceli zodpovedne dotiahnúť do víťazného konca. Vstup sme mali viac než koncentrovaný o čom svedčí aj fakt, že sme hneď z úvodu zaznamenali šnúru 0:8, čo donútilo domáceho trénera k oddychovému času. Celý ďalší priebeh bol viacmenej vyrovnaný a skóre sa navyšovalo raz na jednej inokedy na druhej strane. Polčasový výsledok bol pre nás priateľný. Vedeli sme, že musíme hrať koncentrovane v obrannej fáze a umne zvážiť strely či prienik do „zónových“ obrán súpera. Zápas sme zvládli aj keď výška skóre neznie veľmi presvedčivo. Dokázali sme eliminovať výškovú prevahu u súpera a udržať si relatívne priaznivý pomer útočných doskokov. Pôsobili sme kolektívne a kolektívnou hrou sme dokázali dotiatnúť toto stretnutie do víťazného konca k čomu celému tímu blahoželám. Samozrejme chyby si rozoberieme a budeme na ich odstránení zodpovedne pracovať v tréningovom procese. Súperovi ďakujeme za možnosť vzájomnej konfrontácie síl“, vyjadril sa tréner kadetiek Cassovie R. Dvorščák.

„V piatkový podvečer sme odohrali náročný zápas so súperom, ktorého veľmi dobre poznáme. Vedeli sme, že má výškovú prevahu a môže nás zaskočiť rôznymi zónami. Najväčší problém nám robila ich najvyššia hráčka Surmová. V druhom polčase sme zmenili spôsob jej obrany čo znížilo počet košov, ktoré dala v druhom polčase. Počas celého zápasu bol stav tesný, ale v závere nám padlo pár dôležitých košov spoza trojkovej čiary, ktoré nám pomohli zvíťaziť aj na palubovke súpera“, vyjadrila sa Alžbeta Strompová.

ŠŠK Union Press Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice  – 42:48 (12:11, 21:25, 32:33) Štatistika zo zápasu

ŠŠK Union Press Košice: Surmová 17, Bodnárová 12, Lechmanová 9, Siladiová 2, Palfiová 2. Tréner: Ľ. Begáni

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Strompová 11, Rojtašová 10, Mihaliková 8, Maximová 6, Schmidtová 6, Burdová 4, Ulianinová 2, Piteková 1. Tréner: R. Dvorščák

TH: 4/11 – 10/15, FAULY: 14 – 14, TROJKY: 2  – 4. Rozhodovali: Karnay, Bohucký.  ŠTVRTINY: (12:11, 9:14, 11:8, 10:15).

Fotografie zo zápasov v spolupráci s kadetkami Cassovie nájdete TU

Publikované: 2.5.2016 Autor: Radko Dvorščák