KADETKY VSTÚPILI DO NADSTAVBY V REGIÓNE

BK SOŠŽ Cassovia Košice – 1. BK Michalovce – 60:57 (24:15, 36:35, 47:43)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 14, Seňová 11, Mihaliková 10, Rojtašová 9, Schmidtová 6, Strompová 4, Gyuriová 3, Maximová 2, Majerčíková 1. Tréner: R. Dvorščák

BK Michalovce: Naščáková 15, Gazdová 12, Hospodárová 12, Sabovčíková 6, Hujdičová 6, Kostovčíková 4, Berdakova 2. Tréner: P. Šandor

TH: 12/23 – 5/6, FAULY: 10 – 17, TROJKY: 2 – 0. Rozhodoval: Hreha Pulík.  ŠTVRTINY: (24:15, 12:20, 11:8, 13:14).

Počas tohto víkendu odštartovala nadstavba regionálnej súťaže kadetiek, kde má zastúpenie aj družstvo Cassovie. Hoci zverenkyne trénerského tria Dvorščák – Klasovský – Nedoroščíková vyhrali základnú časť čakal ich neľahký a hlavne somaticky dobre disponovany súper.

„Dlhodobo nás trápi chorobnosť a tak sa dvojzápasu zúčastnilo len 10 hráčok, čo pri pohľade na súpisku je prinajmenšom smutné. V tejto súťaži je hlavným cieľom naberať zápasovú prax a nadobudnuté skúsenosti a zručnosti pretaviť do Celoslovenskej ligy. Tento fakt si zrejme nie všetky hráčky a rodičia uvedomujú“, uviedol R. Dvorščák.

Už úvodný rozskok dvihol domáceho trénera z lavičky. Nekoncentrovaný vstup do zápasu znamenal 0:2 v prospech súpera pri zakončení 1:0 spod koša. Ďalší priebeh hry znamelal obrat skóre v prospech domáceho drzužstva. V druhej štvrtine sa slabou agresivitou a neochotou vracať sa do obrany misky váh naklonili na stranu protihráčok z Michaloviec. Domáce družstvo absolvovalo šnúru 10. bodov z rýchleho protiútoku čo upravilo polčasový výsledok na 36:35.

Po polčasovej prestávke bol herný prejav domácich stále nevýrazny a oko diváka si nemohlo nevšimnúť nezaujimavú hru bez pohybu v útoku či obrane. Domáce hráčky k víťazstvu doviedla  skôr šťastena ako vlastné skúsenosti a herná prax, ktorú by dievčatá hrajúce dve ligy určite mali mať.

BK SOŠŽ Cassovia Košice – 1. BK Michalovce – 72:38 (16:10, 39:22, 53:30)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Rojtašová 18, Seňová 16, Schmidtová 12, Šonková 9, Mihaliková 8, Majerčíková 5, Maximová 4. Tréner: R. Dvorščák

BK Michalovce: Sabovčíková 10, Naščáková 8, Hujdičová 8, Gazdová 6, Hospodárová 2, Kostovčíková 2, Berdakova 2. Tréner: P. Šandor

TH: 1/2 – 2/2, FAULY: 9 – 5, TROJKY: 3 – 0. Rozhodoval: Hreha Pulík. ŠTVRTINY: (16:10, 23:12, 14:8, 19:8).

Druhé stretnutie tohto dvojzápasu prinieslo iný priebeh. Hoci domácemu družstvu odišla najlepšia strelkyňa z prvého zápasu Kačmárová, kolektív ju plnohodnotne zastúpil, hoci stretnutie odohralo len 9 hráčok. Súperovi postupne odchádzali sily a konečne sa ukázala lepšia trénovanosť domáceho družstva. Dievčatá začali rešpektovať pokyny trénera, menili vhodne obrany, čím si vypracovali 16 rýchlych protiútokov. V priebehu celého stretnutia držali kadetky Cassovie opraty stretnutia pevne vo svojich rukách. Súperovi nedovoli žiadne prekvapenie a celé stretnutie plynulo dotiahli do víťazného konca.

Obom zúčastneným družstvám ďakujeme za príjemné športové predpoludnie, prajeme veľa úspechov v športovom napredovaní a tešíme sa na ďalšie vzájomné konfrontácie.