KADETSKÉ KOŠICKÉ DERBY

CBK Minibuseuropa Košice – BK SOŠŽ Cassovia Košice – 71:54 (15:9, 29:29, 46:43)

CBK Minibuseuropa Košice: Kašperanová 35, Szantoóvá 12, Knapíková 7, Špaková 6, Horňáková 5, Polovková 4, Bodnárová 2. Tréner: M. Dirga

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Kačmárová 17, Schmidtová 11, Gyuriová 7, Seňová 5, Piteková 4, Mihaliková 3, Rojtašová 3, Maximová 2, Šonková 2. Tréner: R. Dvorščák

TH: 24/15 – 22/12, FAULY: 17 – 17, TROJKY: 4 – 4. Rozhodovali: Pastirák st., Čurila. ŠTVRTINY: (15:9, 14:20, 17:14, 25:11).

Od úvodných minút družstvo Cassovie nastúpilo s prílišným rešpektom. Za stavu 13:0, po štyroch minútach hry, bol tréner hosťujúceho družstva nútený zobrať oddychový čas, aby ukľudnil svoje hráčky. Od tohto okamihu videli diváci kvalitné stretnutie, v ktorom počas prvého polčasu ani jedno družstvo nezískalo rozhodujúci náskok. Domáce družstvo bodovo držala hlavne Kašperanová, s ktorou malo družstvo Cassovie problémy počas celého stretnutia, aj keď sa na nej vystriedali viaceré hráčky v obrane.

Po polčasovej prestávke, v priebehu celej tretej štvrtiny, sa zápas niesol ešte vo vyrovnanom duchu. Rozhodujúci moment zápasu nastal vo štvrtej štvrtine, kedy si domáce hráčky zmenou obrany vypracovali šnúrou ľahkých košov náskok, ktorý hráčky Cassovie zlomil. Bodový náskok tak narastal v prospech domácich hráčok, ktoré si už víťazstvo nenechali vziať.

Publikované: 11.02.2015 Autor: Radko Dvorščák