ZDRVUJÚCA PREHRA KADETIEK

BK SOŠŽ Cassovia Košice – BKM Bardejov – 43:81 (15:12, 21:35, 62:31)

BK SOŠŽ Cassovia Košice: Rojtašová 8, Maximová 8, Seňová 7, Schmidtová 6, Piteková 5, Kačmárová 4, Gyuriová 3, Šonková 2. Tréner: R. Dvorščák

BKM Bardejov: Gajdošová 28, Stollárová 17, Ratvajská 12, Pekárová Miroslava 8, Pekárová Lívia 8, Stachurová 8. Tréner: L. Mojdis

TH: 9/15 – 12/16, FAULY: 16 – 16, TROJKY: 2 – 2. Rozhodovali: Mačak, Majerská, . ŠTVRTINY: (15:12, 6:23, 10:27, 12:19).

Po vydarenej sobote čakal domáce kadetky neľahký súper z Bardejova. V zápase, v ktorom zverenky trénera Dvorščáka mali v pláne potrápiť súpera a pokúsiť sa mu vrátiť prehru, či zahrať vyrovnaný zápas s cieľom držať sa s favoritom čo najdlhšie, sa písal úplne iný scenár. Pred vlastnými divákmi ich zahanbili húževnatí hostia a čo je najhoršie, tí vyhrali zaslúžene.

Od rozskoku to nebola žiadna oslnivá hra zo strany domácich.

Načo je držnie lopty? Načo je na ihrisku „pohyb“, prihrávky, kombinácie, keď konečná fáza je úplne bez myšlienky? Nato si však musia hráči a tréneri zodpovedať sami.
Po úvodných piatich minutách svietilo na svetelnej tabuli skóre 3:12 v prospech hostí. Domáce basketbalistky sa spamätali a zvrátili nepriaznivý stav, dokonca dokázali prvú štvrtinu vyhrať 15:12. Diváci aj tréneri verili po úvodnom prebratí sa, že druhá aj ďalšie štvrtiny budú lepšie, no pravda bola na míle vzdialená. Žiaľ, dievčatá si neuvedomili, že zápas sa hrá celých 40 minút a nie len jednu štvrtinu. Hneď po príchode na druhú desaťminútovku čakala pre fanúšikov, hráčov a celý realizačný tím domácich poriadna ľadová sprcha v podobe jedenásť bodovej šnúry hosti. Nepomohli oddychové časy, rady, krik, ba ani zlomená tabuľka. Týmto úsekom postavili domáce basketbalistky hostky na koňa a dvihli im sebavedomie do nebies. Prvé body dokázali domáce dať až v šiestej minúte a celkovo prehrali štvrtinu 6:23.

Rozbehnutých súperov nedokázala zastaviť ani polčasová prestávka. V radoch domácich sa nenašiel nik, kto by zobral pomyselné opraty zápasu a zabojoval.

„U útoku sme nevedeli, v obrane sme nechceli. To, že nevíjde zápas hráčke či dvom je normálne, ale že si zlý deň vyberie celé družstvo je prinajmenšom čudné. Vo väčšine prípadov máme zlý určitý úsek hry alebo štvrtinu. Tento zápas sme nehrali tri štvrtiny, čo sa podpísalo na výsledku. Ak poviem, že to bol naš najhorší výkon v tejto sezóne, určite sa na mňa hnevať nik z prítomných nebude“ uviedol R. Dvorščák.

Aby toho nebolo dosť, domáce basketbalistky zrazila na kolená aj úspešná trojková streľba s faulom v poslednej sekunde tretej štvrtiny, pričom družstvo v tejto fáze hry malo ešte „voľné fauly“. V poslednej štvrtine sa už len dohrávalo a všetci zúčastnení už len čakali na klaksón, ktorý túto frašku ukončí.

„Máme za sebou zápas, ktorý mal mať nádych vyrovnanosti, na našu smolu ho však lepšie vystihuje slovo – hanebný. Diváci z haly museli odchádzať sklamaní, ba až nahnevaní. Odčiniť sa to však dá už 7.3.2015 v poslednom kole celoslovenskej ligy, kde na nás čaká mestský rival Young Angels. Aj to teda znamená, že pôjde o veľmi prestížny duel, do ktorého verím vstúpime lepším herným prejavom“, uviedol R. Dvorščák.

Fotografie zo zápasu nájdete TU
Video zo zápasu pre oprávnených užívateľov nájdete TU

Publikované: 22.02.2015 Autor: Radko Dvorščák